Spojte se s námi


eSport

Slovenská reprezentace a Fortuna liga se již brzy objeví ve hře FIFA

Publikováno

dne

Sportovní videohry patří ve světě mezi nepopulárnější formu zábavy. Na vrchole pomyslného žebříčku se dlouhodobě drží fotbal, což každoročně dokazuje prodejnost proslulé simulace FIFA od EA Sports.

I když slovenský ligový fotbal nepatří mezi evropskou špičku, mnoho hráčů spod Tater mrzí, že si nemohou ve své oblíbené hře zahrát nejen za slovenské národní mužstvo, ale ani za kluby ze slovenské nejvyšší soutěže. Proč tomu tak je?

Mužstvo trenéra Jana Kozáka chybí ve videohře FIFA 18 kvůli tomu, že slovenský fotbalový svaz už před časem prodal licenci méně populární hře Pro Evolution Soccer.

 

A jak je to s Fortuna Ligou? „Tato debata je na delší rozhovor. Do úvahy nepřichází jen FIFA od EA Sports, ale například i Pro Evolution Soccer (PES) od Konami. Každopádně, je to něco s čím se zaobíráme. Dostat slovenskou Fortuna ligu do takové hry by bylo výborné,“ řekl výkonný ředitel Unie ligových klubů (ULK) Michal Mertinyák.

„V krátkodobém horizontu se tak zřejmě nestane, ale v rozpětí dvou – tří let by mohla být součástí videohry od EA Sports i Fortuna liga. Všechno ovšem záleží na mnohých faktorech.

V nejnovější verzi FIFA 18 nechybí například polská Ekstraklasa, či rakouská Bundesliga, no absentuje česká nejvyšší soutěž a to i přesto, že ze sousedských krajin dosahuje v posledních letech na klubové úrovni nejlepších výsledků.

„Případná dohoda musí byt výhodná pro obě strany. Polský trh je v porovnání se slovenským výrazně větší,“ dodal Michal Mertinyák.

V aktuální edici sice chybí český ligový fotbal, no a ve „zbytku světa“ si hráči mohou najít alespoň pražskou Spartu. „EA Sports v současnosti zkouší i takovou možnost. Uvidíme co to přinese a do budoucna je tu možná i taková alternativa. Jisté zprostředkované kontakty s EA Sports už měl ze slovenského prostředí AS Trenčín, takže tento klub by mohl být jakýmsi slovenským průkopníkem,“ doplnil výkonný ředitel ULK.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.