Slovákům vystřelil tři body útočník Slavie! Belgie padla, oba její góly nebyly uznány

První zápas Slovenska na letošním evropském šampionátu dopadl pro naše sousedy na výbornou. Proti Belgii je poslal do vedení útočník Slavie Ivan Schranz a i přes velké belgické šance už další branka nepadla. Vyrovnání Lukakua totiž padlo z ofsajdu. A to hned dvakrát.

O den dříve než jejich někdejší federativní partner vstoupili Slováci do letošního Mistrovství Evropy. Ve skupině E je hned na začátek čekal papírově ten nejnáročnější soupeř, ofenzivně velmi silná Belgie.

Zápas na zaplněném frankfurtském stadionu zahájily oba týmy ve velkém stylu. Nejprve se rozeběhl Jeremy Doku a předložil krásný balón na Lukakua. Belgický útočný tank se dostal k zakončení, to mu ale vychytal Martin Dúbravka.

O malou chvíli později už svítilo na kostce zavěšené nad tribunami skóre 1:0 pro Slovensko. Křídelník City Doku předvedl velkou chybu v rozehrávce, Schranz následně přistrčil na Kucku. Jeho střelu ještě Casteels vyrazil, ale na dorážku Schranze byl krátký.

Při vyrovnání stál Lukaku v ofsajdu, a to hned dvakrát

Gól slávistického ofenzivního univerzála ještě posvětil VAR, ale Slováci mohli slavit. V dalším průběhu prvního poločasu viděli diváci taktickou bitvu, ze které se vymkla pouze šance Trossarda. Ten ale po Dúbravkově chybě netrefil prázdnou bránu.

Zápas opět ožil až ke konci poločasu. Vyrovnat mohl v 41. minutě Lukaku, slovenský gólman mu rychle snížil úhel a připsal si důležitý zákrok. Na druhé straně nezvýšil slovenské vedení z voleje střílející Haraslín.

Stejný hráč odstartoval i druhé dějství, jeho kroucená střela ale do brány nemířila. Do 55. minuty nepříliš dobře hrající Trossard krásně nacentroval, Onana sklepl na Lukakua a ten vyrovnal. Do hry se ale vložil videorozhodčí, který viděl Belgičana v ofsajdu.

Belgičtí rudí ďáblové zlepšili pohyb a Slováci začali mít problémy. Plynuly z toho další šance Lukakua a střídajícího Bakayoka. Stále ale platilo, že obranný blok Středevropanů držel pevně. Rozložil ho až v 86. minutě Openda, jehož výzvu zužitkoval Lukaku. VAR byl ale opět proti.

Slováci tak s velkým štěstím zapsali velice důležitou výhru. Dalším soupeřem Slovenska bude v pátek Ukrajina. Belgie si zahraje s Rumunskem.

Zdroj: ČT Sport