Spojte se s námi


Chance Liga

Slovácko přišlo o další letitou oporu. Pardubice naopak hlásí novou ambiciózní posilu: Chceme hrát o první šestku

Slovácko hlásí konec jedné éry. Z Uherského Hradiště totiž odchází další oblíbenec trenéra Martina Svědíka, které už v klubu nepůsobí. Letitá opora moravského klubu míří na východ Čech, posílí Pardubice, s nimiž má velké ambice.

Publikováno

dne

Slovácko hlásí konec jedné éry. Z Uherského Hradiště totiž odchází další oblíbenec trenéra Martina Svědíka, které už v klubu nepůsobí. Letitá opora moravského klubu míří na východ Čech, posílí Pardubice, s nimiž má velké ambice.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejen trenér Martin Svědík, kapitán Michal Kadlec či Daniel Holzer, ale také Jan Kalabiška opouští Slovácko. Moravský klub z Uherského Hradiště tak bude zahajovat novou éru a trenéra Romana Westa čeká víceméně skladba nového kádru.

Kalabiška se rozhodl posílit Pardubice. V týmu Slovácka strávil krásných šest let, v jeho dresu naskočil do 202 utkání, v nichž nastřílel 32 gólů, k nimž přidal 20 asistencí.

Na Moravě se navíc radoval ze zisku poháru a byl tak součástí nejúspěšnější éry klubové historie. Nyní před sebou má 37letý veterán novou výzvu. A ta nebude snadná. Pardubice totiž stejně jako Slovácko čeká mnoho změn.

Východočechy totiž opustil trenér Radoslav Kováč, kterého nahradil Jiří Saňák, jenž má zcela jiný styl trénování. To bohužel pro klub není vše. Změn totiž dozná i kádr, v němž bylo několik opor pouze na hostování, například Antonín Kinský, Marek Icha či Kryštof Daněk.

Budou Pardubice ambiciózní jako dosud bylo Slovácko?

Jan Kalabiška podepsal na východě Čech kontrakt do konce sezony. Pardubice si jeho příchod pochvalují. Mimo jiné například kvůli výšce, jelikož kádr Jiřího Saňáka patřil nejen k nejmladším, ale i nejnižším.

On sám má velké ambice. Co se týká těch osobních, chce hrát co nejvíce v základní sestavě. Má ale i jiné cíle. „Samozřejmě chci pomoci týmu k co nejlepším výsledkům. Musíme mít jen ty nejvyšší cíle, proto bych rád s týmem v tabulce zabojoval o první šestku. Jsem tak od pana Svědíka naučený z mého předchozího angažmá,“ vyjádřil se pro klubový web.

„Věřím, že budeme mít kvalitní přípravu a dobře potrénujeme. Protože vstup do nové sezóny bude velmi důležitý. Těším se, až poprvé vběhnu na pardubický trávník v červenobílém dresu a věřím, že budeme sbírat body od samého začátku soutěže. Start sezony nám nesmí utéct,“ dodala nová posila Východočechů.

Zdroj: FK Pardubice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.