Spojte se s námi


Chance Liga

Baník hlásí návrat odchovance, Slovácko přišlo o oporu. Hráč v nejlepších letech, je mi to líto, přiznává West

Baník Ostrava usilovně pracuje na vylepšení svého kádru a podle všeho brzy přivítá novou posilu. Do klubu se již podruhé vrátí jeden z odchovanců. Slovácko naopak přijde o fotbalistu, o jehož služby se chtěl opírat nový kouč Roman West.

Publikováno

dne

Baník Ostrava usilovně pracuje na vylepšení svého kádru a podle všeho brzy přivítá novou posilu. Do klubu se již podruhé vrátí jeden z odchovanců. Slovácko naopak přijde o fotbalistu, o jehož služby se chtěl opírat nový kouč Roman West.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Třebaže Baník Ostrava nezažil nejideálnější sezonu, stačilo mu to na čtvrté místo v rámci Fortuna ligy. Spíše než jeho zásluhou to je ale ještě větší nemohoucností ostatních týmů. Trenér Pavel Hapal si ale také díky tomu udržel místo pro další ročník.

Za zmínku stojí fakt, že si tradiční celek v uplynulé sezoně Fortuna ligy připsal 14 výher, 14 proher a 7 remíz. Doma vyhrál jen 6 zápasů ze 17, stejně tak jich 6 prohrál. Co se týká základní části, byl Baník až desátým „nejlepším“ týmem na domácí půdě z celé soutěže.

Slezané tedy mají jasnou ambici. Být v nové sezoně silnější. Jenomže to nebudou mít snadné. Mimo jiné už jen kvůli tomu, že se na špici chce vyškrábat Slovan Liberec. Severočeši mají nového majitele a dost možná stojí na počátku velké nové éry.

Ostatně právě s Libercem se Baník bude zřejmě přetahovat o některé posily. O jednu ale jistojistě nepřijde. Do Ostravy se totiž znovu vrátí odchovanec slezského celku.

Baník získá zpět svého odchovance

Server inFotbal.cz zveřejnil informaci, že Baník v létě posílí Daniel Holzer, tedy 28letý univerzál, jenž strávil poslední tři roky ve Slovácku. Do Uherského Hradiště přicházel v roce 2021 právě z Ostravy.

Holzer tak zažije ve slezském klubu, který jej vychoval, už třetí angažmá. Jednou už se do klubu vracel ze Zlína, kam zamířil z pražské Sparty, kterou kdysi vyměnil právě za Baník.

Pro Slovácko to je poměrně velká nepříjemnost. Klub totiž měnil trenéra. Nově jej vede Roman West, který před sebou má první velké trenérské angažmá a spoléhal právě na spolupráci s Holzerem. V minulosti jej vedl v Baníku, konkrétně v týmech do 16 a 17 let, a získal s ním dva tituly.

„Je mi to líto. Je to jeden z mála hráčů, které znám osobně. Dnes už je to hráč v nejlepších letech, má zkušenosti, ale furt to má i před sebou. Ale dostal lepší nabídku, to se nedá nic dělat,“ vyjádřil se West pro iSport.

Holzer odehrál za Slovácko 104 soutěžních utkání, za Baník však nasbíral ve své kariéře startů nejvíce – 167.

Zdroj: iSport, inFotbal.cz, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.