Reklama

Slávistické srdce? Šilhavý do sestavy nepochopitelně nezařadil Peška, nejlepší křídlo startu ligové sezóny

Česká reprezentace zvládla první zářijový kvalifikační zápas a po výhře 1:0 nad Běloruskem udržela naději na postup z prvního místa. Velká část fanoušků byla však nespokojena již před úvodním hvizdem, jelikož v základní sestavě chyběl Jakub Pešek.

Vzhledem k absenci Patrika Schicka, Michaela Krmenčíka a Tomáše Pekharta, tedy prvních tří útočníků v hierarchii Jaroslava Šilhavého, se očekávala sestava s Adamem Hložkem na hrotu.

Ano, nejdražšímu hráči Fortuna ligy role osamoceného pytláka příliš nesedí, nikdo z trojice Martin Doležal, Stanislav Tecl, Matěj Vydra ale při vší úctě nemá reprezentační formu, respektive u Vydry jde o slabé herní vytížení.

Veškeré prestižní české servery predikovaly stejné složení ofenzivního čtyřlístku, tedy Jakub Jankto, Antonín Barák, Jakub Pešek, Adam Hložek, trenérský štáb ale na úkor Peška vybral Doležala.

Přitom letní posila Sparty vstoupila do angažmá na Letné výborně, v prvních deseti soutěžních zápasech měla prsty v šesti gólech (4+2). Postup přes Rapid a s tím související jistotu skupiny Evropské ligy zařídil gólem a asistencí právě on.

Jeho nebojácnost se soubojů jeden na jednoho se proti bránícím Bělorusům mohla hodit, volbou Doležala se ale taktika změnila na centry do vápna, což očividně nefungovalo.

Nepomohl si ani Šilhavý, jemuž je dlouhodobě vytýkáno, že dává v nominacích přednost hráčům Slavie (jeho posledního klubového zaměstnavatele). Na sociálních sítích to za opomenutí Peška pořádně schytal.

Uvidíme, zda po nepříliš oslnivém vystoupení Doležala ve čtvrtečním zápase nesáhne trenérský tým ke změně a nedá proti Belgii šanci právě Peškovi. Bezpochyby by si ji zasloužil.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Já jsem Bohemák, a rozumím tomu, že nikdo z Bohemky v repre není 🙂 Nicméně, nasazení Doležala proti Bělorusku se jakž takž dalo pochopit, i když se to nakonec ukázalo jako marnost. Pešek je hráč spíš do otevřené obrany, určitě by měl dostat šanci v základu v Belgii (jestli to konzerva Šilhavka udělá, to je věc druhá). A že staví repre na hráčích Slávie je stejně pochopitelné jako když Ježek v 76 stavěl na hráčích Slovanu Bratislava nebo když byla na přelomu století repre plná hráčů Sparty. U Šilhavého bych to spíš než o náklonnosti k sešífkám viděl spíš v tom, že nerad riskuje a nerad nasazuje neprověřené hráče, hlavně v mezinárodním fotbale. Až tam jednou Peška dá a ten mu zahraje, tak bude pak v sestavě furt, i kdyby přišel o nohu 🙂

  • no promiň, ale myslím si, že Šilhavýho přeceňuješ, protože ukázal na Euru, co je zač, když na číču hrajícího slávistu Bořila vrátil do sestavy proti Dánsku na úkor Kadeřábka, kterej proti Holandsku zahrál minimálně chvalitebně, né-li výborně, zatímco Bořil to měl nejlíp za dobře, spíš za dostatečně a myslím si, že Holandsko ve 1/4finále nebylo nějak výrazně slabším soupeřem, než Anglie, Skotsko a Chorvatsko ve skupině…

  • Jenomže tehdejší hráči Slovanu Bratislava a Sparty byli páni fotbalisti,což se o dnešních hráčích slavie nedá říct.Ti tam jsou jen díky ješitnosti pana Šilhavého.

 2. Tak pokyn od Luftjardy zněl jasně, je třeba nasbírat čárky za repre, aby se mohlo prodávat. Viz střídáni Tecla..

  • Cena hráče se určuje nejen vizuelně podle výkonu, ale i podle statistik a starty za repre jsou v první řadě. Proto šel Tecl na plac na posledních 10 sekund. Slávie potřebuje hráče jako Tecl a Bořil prodat víc, než mladé jako Zima a Sima. Jenže o ně není zájem, tak se to musí aspoň uměle postrčit. K sestavě jen to, že pokud určil základní sestavu podle svého úsudku, tak OK, ale proč do druhého poločasu nastoupil opět Doležal a Král, to nepochopím asi nikdy.

 3. Tak ona nominace Doležala s Teclem byl totální úlet Šilhavého. Ale pouze on sám ví, kdo ho k tomu dotlačil. Zřejmě Pelta začíná navštěvovat kabiny dřív než v poločase v zápase s Bohemkou. Jestliže se buduje kádr s výhledem možné účasti na MS a dva roky poté na ME( což by vzhledem k počtu účastníků měla být povinnost), není možné nominovat dva třicetileté,na mezinárodní úrovni neschopné útočníky. Jako sorry,ale to bych tam vzal dva mladé dravce u nichž je předpoklad, že mají potenciál do pár let být součástí repre. Pro takové mladé kluky je i účast na srazu a možnost odehrát třeba i poločas v zápase s Běloruskem a pak například v přáteláku s Ukrajinou zkušenost jak sviň. Těžko asi budeme hrát v Belgii na 2 útočníky v čele s Doležalem a nebo Teclem. Tam to musí oběhat Hložek a případně střídající Vydra.

   • ale taky díky tomu, jak je to borec, jsme nepostoupili do finále na nějž podle mě měl kádr a i hratelnýho soupeře, jenže protože je to slávista jak poleno, tak tam musel nacpat tragicky hrajícího Bořila místo Kadeřábka nebo to vidíš a hlavnmě cítíš tak, že Bořil zahrál v zápasech ve skupině skvěle a že si zasloužil hrát proti Dánům 1/2finále??? jsem fakt zvědavej, jak dokážeš bejt objektivní ty slávisto jak poleno 😛

    • Mimochodem zapas proti danum bylo ctvrtfinale. V semifinale by jsme hrali s anglii. Je videt ze opravdu o fotbale nemate prehled kdyz ani nevite kde jsme vypadli…

 4. V mnoha diskusích a v mnoha příspěvcích jsem četl, zvlášť od příznivců Sparty , že Hložek nemůže hrát na hrotu ( tak ho “zabíjeli “předchozí trenéři) A pak nám napíše pan Nosek, že ho tam fanoušci čekali. Kteří fanoušci ? . Při předpokladu , že Bělorusko bude zalezlé a spoléhat na brejky, jsme potřebovali bijce do vápna . Proto asi byl nominován Doležal . Při vší úctě Hložek bijec není . Nevím koho takového v lize máme ( snad Poznar ? ) Pešek i Hložek jsou rychlostní typy , ale ne otvírači obran. Pešek asi měl hrát, ale zřejmě na úkor Hložka , neboť si u Šilhavého nedovedu představit posazení Jankta. Ani nominovaní Tecl a Vydra a takovémto zápase hrát těžko mohli. Zápas v Belgii bude jiný, tam budeme bránit a rychlíky po stranách budeme potřebovat .Předchozí příspěvky o “ostudě Šilhavý” , pokyny “Luftjardy” hovoří pouze o hrdinech internetu se snahou urážet. Uvidíme další zápas.

  • ty by si taky postavil proti Dánům Bořila na úkor Kadeřábka jenom proto, že je to Slávista i když hrál ve skupině fakt blbě o proti Kadeřábkovi ve 1/4finále???

   • Já bych Bořila nepostavil, neboť vítězná sestava se nemění . Ale nevím, co má Bořil společného s tímto článkem , nebo s tvrzením o Šilhavém . Prostě se to nepovedlo a je to jeho zodpovědnost. A tahat sem Slávii ? Každý trenér chce udělat to nejlepší aby uspěl.

 5. Šilhavý je velká brzda reprezentace…to co předvedl se sestavou byl jeden velký hnus k pobliti…Doležal atrapa útočníka,Janko si hrál na snajpra na kterého nemá ani náhodou,snad bude sedět v neděli…Belgie nás posadí na zadek a Šilhavý bude koktat jak jsme byli oslabení,blablabla…hlavně si nechte to kopyto Krmencika někde u ledu

  • Nezlopte se na mě kde byla reprezentace než k ní přišel pan Šilhavy?V prdeli nedalo se na ní ani koukat a vy tu budete hajtit trenera kterej tomu dal řad a vraci nás zpatky z prdele do světa!Vy jste jen zamidrakovaný spartan!!!

 6. Pochybuji, že by si jakýkoliv reprezentační trenér chtěl “podkopávat svou židli” nominací s nekvalitními hráči…!

 7. Je to hnus velebnosti co předvádí tahle ubohá sešívaná pakáž! Šilhavý i Suchopárek jsou leda pro smích.

 8. Šilhavý je produkt Velkého čápa a bývalí Slávista.Velký čáp potřebuje Lovosice ,tak je Doležal reprezentant Tvrdík potřebuje prodat Tecla ,tak je v repre co je na tom pro fanoušky nepochopitelného?
  Celá republika to pochopila jen pár naivních jedinců se divý.Přece všichni dobře víme o silnějším psovi a o tom,jak nemůže žába sežrat čápa.Jestli chceme hrát Mistrovství světa v útoku s Doležalem a Teclem,tak by mněli povolat Maťejovského a Hybšmana a Pavla Zavadila s Brna.Prostě Česko země neomezených možností kde když dá Pán Bůh aj motyka střelí.

  • Ty bys měl povolat zpět učitele z prvního stupně ZŠ. Nejen, že co píšeš, je totální blábol (potřeba prodat Tecla 🤣🤦‍♂️), ale ještě se to nedá číst, protože čestina ti dala KO už v první větě.

 9. Šilhavý je opravdu parodie na “repre-trénéra”.Staví hráče na objednávku klubů nebo agentů,kteří potřebují hráče zviditelnit nebo prodat.Tím samozřejmě trpí kvalita “repre” a tím i výsledky utkání.Šilhavý je dokonalý klon Jarolíma!Doležal má stěží na naši ligu a s Teclem si může podat ruce!Už to,že střídal Doležala Teclem na pár vteřin před koncem utkání něco napovídá.Vůbec nechápu proč FAČR angažoval Šilhavého poté,co ho vyhodili ze Slávie.To mě dosud hlava nebere!

 10. Šilhavý je agent slávie a má za úkol prodávat hráče v národních zápasech. Procenta z Jankta, Baráka, Krále a dalších kšuntů se jim hodí. Bohužel to odnáší Česká reprezentace a šikovní hráči, kteří by na jejich místech hráli. Jak jinak si vysvětlit existenci Krále v základu, když předvádí to co předvádí. To je tak na Teplice. Ještěže je Bořil zraněnej, jinak by nám zkazil i tu jednogolovou výhru s Běloruskem, stejně, jako zápas s Dánskem. Starej neprodejnej, ale furt ho tam cpou.

  • Barák,Jankto a Král jsou kšunti?Proto hrají v Anglii, Itálii a Španělsku?Kteří šikovní hráči by místo nich hráli?Dočkal, Sáček,Wiesner,nebo Pavelka?:-))))Je s tebou vážně sranda

 11. Kdo to zase psal?
  Dolezal na ukor Peska?
  Jako pardon, ale Dolezal udelal, co mel… Podrzel si hrace na zadech, sklepl mic na kridlo, nebo se rval ve vapne pro balon ze vzduchu. Jankto mel byt ten, kdo nebude hrat uz od prvnich minut. Hlozek nemuze hrat hrot k sakru! Výkony Jankta nejsou zazrak, tim ale nechci vyvracet jeho kvality.

 12. Rozhodně měl hrát Pešek,i Hložek by měl spoluhráče a parťáka a padlo by více branek,je to logický a snad úplně pochopitelné i pro blbce,nepochopím ty chyby Šilhavého,připadá mi jako by mu někdo ze slávistického prostředí našeptával a nebo je tak zblblý tou slávistickou arogantní namyšlenou namachrovaností!?Prostě už se smiřte s tím,že slávistická doba snad aspoň na hřišti skončila,ale nejsem si jist jestli to neovlivní vyšší mocnost ze shora,proto se tak slávistický persóny cpali do vedení FAČR Fousek Šmicer a další,trenéři Šilhavý,Suchopárek,ovládli marketing,prostě jsou všude,řekl bych že Slávisti nahradili Berbrovce,tlačí Slávisty do reprezentace,aby se propagovali a lépe prodávali,ale jak si se jim to zadrhlo,posralo prohrami s Ferencvárosem a Legií s dovršením remízy s Karvinou!!!

 13. Bublá a další troubove co tady píšete takové kokotiny by jste se měli věnovat něčemu jinému bylo by to pro vás určitě lepší. I když na druhou stranu kokot zůstane kokotem v jaké koli situaci.

 14. Miroslave vaše názorová hloupost je opravdu unikátní. Jak může bejt někdo takhle blbej? No právě že může.

 15. Nechci se trenéra Šilhavého zastávat, ale co Čech, to trenér. Bylo by zajímavé srovnat, kdybychom my všichni diskutující dostali za úkol postavit sestavu na jednotlivá utkání reprezentace a vyhodnotit kolik by jich bylo stejných. Trenér reprezentace to má těžší v tom, že skládá pro trenérský štáb ideální sestavu z hráčů několika mužstev a někomu se může zdát, že protěžuje jedno mužstvo, druhý by jich tam viděl zase raději ještě více. Navíc musí přihlížet k soupeři, zdravotnímu stavu, vytížení v oddílech a momentální formě. Každý trenér reprezentace chce vidět za sebou co nejlepší výkony i výsledky, ty občas nepřijdou, ale že bych v tom viděl nějaký úmysl i za cenu protěžování některých hráčů, to se mi nechce věřit. Mám takový pocit, že někteří “fanoušci” začínají kopírovat program “Antibabiš” na program “AntiŠilhavý”.

 16. Ne, akorát autor článku je sparťan.
  Záloha byla jediná v pořádku, i přesto, že byl Pešek na lavičce.

 17. To,že nemáme hrotové útočníky není žádná novinka.To,že byl v sestavě Doležal byla dle mého správná úvaha,protože se čekal tlak a centry do vápna.V takovém stylu je dobré mít v útoku nějaké kladivo.( Koler,Lokvenc,Siegl,Lafata,Krmencik a podobně.Vyse uvedení už vyjma Krmencika v důchodu a v lize takoví hráči prostě nejsou.Hlozek není vyloženě typ úplně nahoru.Napsat ,že nehrál Pešek,protože má Šilhavý slávistické srdce je píčovina.Copak je Doležal,který hrál na úkor Peška slavista?Odkdy?Nebo měl posadit Jankta?
  Hložka?Dej si pár facek autore

 18. Sparta by měla okamžitě zakázat svejm hráčům do týáhle židobolševický representace chodit ! ! !

 19. Vyborne! Sotva proslavistickej coach nasadil jen jednoho slavistu, tak nasi kluci uhrali slusnej vysledek 3:0 s Belgium 🇧🇪. Minule tam ten ocas dal 4 slavisty a jeste prisel Masopust a ty nasi ocasi jen remizovali… co mi na to povite panove?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené