Spojte se s námi

Evropská liga

Slavia zvládla reparát s Římem na výbornou! Plzeň si zajistila postup do jarní fáze Konferenční ligy, v nastavení ji zachránil VAR

Ve čtvrtek šly do akce opět všechny tři české týmy, které se účastní základních skupin evropských pohárů. Ještě před sedmou hodinou večer odstartovaly svá utkání pražská Slavia a Viktoria Plzeň. Jak si tyto celky vedly?

Publikováno

dne

Ve čtvrtek šly do akce opět všechny tři české týmy, které se účastní základních skupin evropských pohárů. Ještě před sedmou hodinou večer odstartovaly svá utkání pražská Slavia a Viktoria Plzeň. Jak si tyto celky vedly?

Zatímco Plzeň byla dosud v Evropské konferenční lize stoprocentní, pražská Slavia v minulém kole v Římě o svou neporazitelnost přišla, když po tragickém startu prohrála na půdě AS o dvě branky a vedení se octlo pod palbou kritiky.

Sešívaní navíc nestačili o víkendu právě na Viktorii, ta v Edenu vyhrála 2:1 a svěřenci Jindřicha Trpišovského měli co napravovat. Západočeši měli naopak na co navazovat. A obojí se povedlo na výbornou.

Slavia zvládla reparát na výbornou

Slavia totiž doma přivítala AS Řím a zejména v první půli byla o poznání lepší. Italský klub se nedostal k jediné střele, sešívaní navíc byli lepší na míči. Na začátku druhého dějství pak otevřel skóre utkání Václav Jurečka.

Římané tedy měli následně o motivaci postaráno. S prázdnou domů odjet nechtěli a začali šlapat na plyn. Jenže v 74. minutě přišla další rána pro AS. Zpoza šestnáctky totiž napřáhl ke střele Lukáš Masopust, jenž zvýšil na 2:0.

To byla pro družinu Josého Mourinha nepříjemnost, se kterou už se nepodařilo nic udělat, třebaže se o to Řím snažil. AS si nedokázalo vypracovat žádnou větší příležitost a Slavia si už tři body pohlídala.

Situace na čele tabulky je tedy nyní vyrovnaná. Slavia je na čele, AS Řím má ovšem shodně devět bodů. Duel Servette a Šeriffu Tiraspol ovládl švýcarský celek, který se tak dostal na čtyři body, poslední Tiraspol má bod pouze jeden.

Slavia se ovšem značně přiblížila postupu. Minimálně má jistotu Konferenční ligy. Má však šanci postoupit z prvního místa ze své skupiny do jarní fáze Evropské ligy, musí ale zvládnout svá utkání.

Plzeň přišla o výhru v nastaveném čase

Viktoria Plzeň prochází Evropskou konferenční ligou dosud naprosto suverénně. Po třech kolech byla stoprocentní, inkasovala jediný gól, skupinu zvládala profesorským způsobem.

Měla tak solidní náskok před všemi pronásledovateli a ve čtvrtečním utkání proti Dinamu Záhřeb si mohla zajistit postup. Cíl získat tři body tedy byl zřejmý. A dařilo se to.

Viktoria sice nedominovala na míči, vytvářela si ale větší šance a navíc si ve 35. minutě vybojovala penaltu. Tu proměnil Tomáš Chorý, který tak před prvním reprezentačním srazem v kariéře potvrdil, že mu nedělá převzít na sebe tíhu odpovědnosti.

Ve druhé půli ovšem Dinamo převzalo otěže zápasu. Více tlačilo, více se dralo do ofenzivy a když už se pomalu fanoušci radovali ze tří bodů, přišla v nastaveném čase nepříjemnost v podobě inkasovaného gólu.

O ten se postaral Sandro Kulenovič, který srovnal na konečných 1:1. Díky kontrole na videu ovšem branka nebyla uznána kvůli útočnému faulu.

Plzeň tedy získala tři body a zajistila si jarní pohárovou účast se značným předstihem. Navíc už nemůže být sesazena z prvního místa ve skupině.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené