Slavia vítězí na hřišti i mimo něj. Za Zmrhala dostane to, co dala za Stanciua!

Vedení pražské Slavie si může mnout ruce. Co se týká peněz, tak se jim obchody v poslední době velmi daří. Všemu určitě nahrávají dobré výsledky a kvalitní hra pod vedením trenéra Trpišovského, který loni dovedl Slavii až do čtvrtfinále Evropské ligy. Díky tomu také může prodávat své hráče za ceny, které jsou možná i vyšší než jejich kvalita.

Zdroj: slavia.cz

Zmrhal za sto milionů korun? Mnoho fanoušků si jistě klepe na hlavu. Šestadvacetiletý Jaromír Zmrhal totiž nepatří k nejoblíbenějším hráčům mezi fanoušky, přestože Slavii už pomohl natolik, že by mu mohli líbat ruce.

Několikrát mohl odejít, ale vždy zůstal a vytáhl klub z Vršovic zpět mezi to nejlepší v Česku. Nyní ale odchází.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík ve čtvrtek novinářům řekl, že po delším vyjednávání o ceně se klub rozhodl Zmrhala uvolnit. „Jednak je to odchovanec, který pro klub strašně moc udělal. Už v minulosti na naše přání odmítl dvě nabídky přestoupit – jednou do bundesligy, jednou do Ruska. Má právo zkusit si zahraniční fotbal,“ řekl Tvrdík.

„Vyhověl nám tehdy v situaci, kdy by jeho odchod klub sportovně poškodil. Dnes už k němu máme několik alternativních stejně kvalitních hráčů. Trenérský tým i sportovní ředitel doporučili souhlasit s přestupem. Já to v Jaromírově situaci rád udělám. Neprodáváme ho z ekonomických důvodů, ale z hlediska jeho sportovního růstu,“ dodal Jaroslav Tvrdík.

Přesto je jeho odchod z ekonomického hlediska velmi povedený. Vedení italské Brescie je totiž připraveno za záložníka Jaromíra Zmrhala zaplatit pražské Slavii 3,75 milionu eur (více než 96,5 milionu korun). Nováčkovi Serie A se má Zmrhal podle italských médií upsat na pět let.

Slavia tedy vyinkasuje zhruba 100 milionů korun, což je opravdu povedený obchod. Vždyť za 100 až 105 milionů korun přišel ze Saúdské Arábie rumunský záložník a exsparťan v jedné osobě Nicolae Stanciu, který svou fotbalovostí Zmrhala rozhodně předčí. Už jen stačí, aby se Rumun alespoň částečně přiblížil svým nasazením a věrnostní českému záložníku a Slavia může opravdu slavit.

Aby se zde neobjevily jen kladné stránky marketingu Slavie, tak odchody stoperů Michaela Ngadeua a Simona Deliho patří mezi ty velmi nepovedené. Za vše ale můžou výstupní klauzule v hráčových smlouvách, na které si nyní dá už Slavia obrovský pozor a svým klíčovým hráčům je zvedne, nebo radši úplně zruší. Za oba hráče by si totiž mohli s ledovým klidem ve tváři říct i o dvojnásobek.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zmrhal je skvělý fotbalista, skvělá kopaci technika, přihrávky, nasazení i přehled na hřišti, podle mě se v Itálii chytne

    • Specializovaný web Transfermarkt uvádí 4 miliony eur – 103 milionů korun. V českých médiích se pak střídají částky 100 a 105 milionů Kč, tudíž to bude někde mezi tím 😉

  2. U Ngadeho podle Transfermarktu cena, za kterou byl prodán, odpovídá jejich odhadní ceně, za Stocha ovšem podle nich mohla Slavia dostat i víc než dvojnásobek, za Deliho zhruba o polovinu víc. Jestli vyjde prodej Zmrhala za téměř 100 mil. Kč, pak se dá konečně mluvit o výhodném obchodu. Téměř na všech nákupech a prodejích hráčů, které Slavia v posledních letech udělala, podle Transfermarktu finančně prodělala.

    • Jak jsem psal v článku, za odchody Ngadeua a Deliho můžou výstupní klauzule. Vedení Slavie by je za takovou částku jinak nepouštělo. Odchod Stocha nebyl z důvodu financí, ale přání samotného hráče. Jaroslav Tvrdík: „Hlavním motivem pro hráče i klub nebyly finance. Přejeme Miňovi hodně štěstí.“

      • Ano, u Stocha to byla dobrá vůle vedení Slavie vyjít mu vstříc a přistoupili na nabídku, která se líbila hráči, ale pro klub rozhodně výhodná nebyla. U Deliho byla chyba, že mu výstupní klauzuli včas nezvedli. (Jenomže Tvrdík v nových smlouvách nechtěl výstupní klauzule a hráč, resp. jeho agent, zas nechtěl novou smlouvu bez výstupní klauzule.)

  3. Stanciu je hráč kterýho zajímaj nejdřív jeho statistiky a pak teprve mužstvo. Co mám info přímo vod zdroje tak je v kabině hodně nepopulární a vedení už ted lituje že ho koupilo. Ještě že měl Rosa rozum a když ho Prodaná nevěsta nutila Spartě poslal jí do piče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?