„Slavia v derby vstala z mrtvých, pro titul udělá maximum,” řekl Vrba po výhře ve Zlíně

Pochází z Přerova, na Moravu jezdí pravidelně a rád. V místních sklípcích dohodl přestup Daniela Koláře, který včerejší zápas ve Zlíně rozhodl. Náskok celku kouče Pavla Vrby vzrostl na devět bodů, Viktoria má navíc zápas v Ostravě k dobru. Titul ale podle Vrby rozhodnutý není.

Pavel Vrba zdroj fkteplice.cz
Zdroj: fkteplice.cz

„Je to uklidňující výhra, ale předtím nás tři kola ostatní doháněli, tak teď nebudu po jednom zápase mluvit o trháku. To je nesmysl. Devět bodů náskoku je devět kol před koncem příjemné. Plus zápas k dobru. Ale taky vím, že Slavia v derby vstala z mrtvých a zvládla zápas dotáhnout k bodu. Je vidět, že udělá maximum pro to, aby nás potrápila. V žádném případě nebudu říkat, že je rozhodnuto,” uvedl.

„Určitě to nebyl náš nejlepší výkon v sezoně. Třeba s Libercem jsme hráli určitě lepší fotbal než tady. Chceme i v lize působit tak jako ve čtvrtek se Sportingem. Tohle je naše měřítko. Jenže pak narazíte na soupeře, který nehraje tak kombinačně jako Sporting, ale je důslednější. A máme s tím problém. O to je tohle vítězství cennější,” říkal spokojeně.


Zlín byl ve druhé půli lepší. Nebezpečně pálili Holzer s Jiráčkem. „Ve druhém poločase mi připadalo, že jsme trošku plandali nohama po těch čtvrtečních sto dvaceti minutách se Sportingem. Zlín nás zatlačil, měli jsme s tím problém. Vůbec nechci snižovat jeho výkon. Nevím, jak bych to řekl…Možná hrál na hranici svých možností. Tím myslím na hranici důrazu, důslednosti. Bohužel jsme z toho tlaku nedokázali vylézt a dohrát nějaké přečíslení. To bylo dané i kvalitou soupeře, který byl prostě ve druhém poločase lepší,” pochválil Fastav.

Na hrotu útoku překvapivě nastoupil Tomáš Chorý, jeho spoluhráči ho ale nedostatečně využívali. „To nevím. Já si zase myslím, že mohl uhrát víc balonů, být v soubojích důraznější. Čekali jsme, že nám víc pomůže v mezihře. Je pravda, že jsme se nedostávali tolik do situací, abychom využili jeho síly a předností ve velkém vápně. Nepomohli jsme mu, ale je to takové vzájemné,” uzavřel.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rodí se nová Evropská Premier League. Přijde Liga mistrů o velkokluby?

Sky Sports odhalila, že Manchester United a Liverpool jednají o vstupu do nové soutěže, která by mohla vzniknout v roce 2022. Evropská Premier League by se tak mohla stát vážnou konkurencí pro Ligu mistrů.

Jihlava opět odmítá mlčet: Ani Berbrův konec nezaručí změny, kluby jsou na jejich dosažení slabé

V sezoně 2018/19 FC Vysočina Jihlava hrála o postup mezi elitu. V zápasech proti Karviné ji však řezali sudí. Obdobně to mělo Brno s Příbramí a velmi se mluvilo o tom, jak prohnilý je fotbal v České republice. Brno poměrně mlčelo, ale Jihlava si nic líbit nenechala a nebála se kritiky. Jinak tomu není ani nyní.

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.