Spojte se s námi


Fortuna liga

Slávia ukončila oslavy 125. výročí a vyhlásila nejlepší jedenáctku

Publikováno

dne

Včerejší galavečer v Obecním domě zakončil oslavy 125. výročí vršovického klubu. Slavnostní program nabídl mimo jiné vyhlášení nejlepších jedenáctek historie sešívaných. Nejvíce hlasů od fanoušků dostal útočník, který v sešívaném dresu odehrál více než dvě stě zápasů a vstřelil 95 gólů – Pavel Kuka.

V nejlepší slávistické jedenáctce za posledních 25 let je hned šest vicemistrů Evropy z roku 1996. Mimo Kuky také záložníci Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Patrik Berger a obránce Jan Suchopárek.

Ze současných hráčů získali dostatečný počet hlasů kapitán Milan Škoda a Simon Deli. Reprezentant Pobřeží Slonoviny je jediným zahraničním hráčem, který se dostal do výběru slávistických fanoušků.

V historické jedenáctce se mezi největší legendy sešívaných Josefa Bicana a brankáře Františka Pláničku protlačil také současný trenér národního týmu Karel Jarolím nebo nejmladší člen historického výběru Luboš Kubík.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík představil ve svém projevu cíle vršovického klubu pro další léta: „Máme dva takové základní cíle – zaprvé do tří let hrát Ligu mistrů a zadruhé mezinárodní mládežnickou akademii. Doufám, že do příští oslavy už to bude.“ Uvedl s odkazem na příští výroční oslavu klubu.

Nejlepší jedenáctka – historická: František Plánička – Jan Lála, Luboš Kubík, František Cipro – Vlastimil Kopecký, Karel Jarolím, František Veselý – Ivo Knoflíček, Jan Košek, Josef Bican, Antonín Puč.

Nejlepší jedenáctka – novodobá: Martin Vaniak – Jan Suchopárek, Marek Suchý, Simon Deli – Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Patrik Berger – Stanislav Vlček, Pavel Kuka, Milan Škoda.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.