Slávia ukončila oslavy 125. výročí a vyhlásila nejlepší jedenáctku

Včerejší galavečer v Obecním domě zakončil oslavy 125. výročí vršovického klubu. Slavnostní program nabídl mimo jiné vyhlášení nejlepších jedenáctek historie sešívaných. Nejvíce hlasů od fanoušků dostal útočník, který v sešívaném dresu odehrál více než dvě stě zápasů a vstřelil 95 gólů – Pavel Kuka.

V nejlepší slávistické jedenáctce za posledních 25 let je hned šest vicemistrů Evropy z roku 1996. Mimo Kuky také záložníci Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Patrik Berger a obránce Jan Suchopárek.

Ze současných hráčů získali dostatečný počet hlasů kapitán Milan Škoda a Simon Deli. Reprezentant Pobřeží Slonoviny je jediným zahraničním hráčem, který se dostal do výběru slávistických fanoušků.

V historické jedenáctce se mezi největší legendy sešívaných Josefa Bicana a brankáře Františka Pláničku protlačil také současný trenér národního týmu Karel Jarolím nebo nejmladší člen historického výběru Luboš Kubík.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík představil ve svém projevu cíle vršovického klubu pro další léta: “Máme dva takové základní cíle – zaprvé do tří let hrát Ligu mistrů a zadruhé mezinárodní mládežnickou akademii. Doufám, že do příští oslavy už to bude.” Uvedl s odkazem na příští výroční oslavu klubu.

Nejlepší jedenáctka – historická: František Plánička – Jan Lála, Luboš Kubík, František Cipro – Vlastimil Kopecký, Karel Jarolím, František Veselý – Ivo Knoflíček, Jan Košek, Josef Bican, Antonín Puč.

Nejlepší jedenáctka – novodobá: Martin Vaniak – Jan Suchopárek, Marek Suchý, Simon Deli – Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Patrik Berger – Stanislav Vlček, Pavel Kuka, Milan Škoda.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.