Spojte se s námi

Fortuna liga

Slavia, Sparta, nebo Baník? Kdo má nejlepší fanoušky v lize?

Zveřejněno

dne

Dlouhá léta měla nejlepší fanoušky v České republice Sparta Praha, nyní se však karta obrátila a fanoušci klubu z Letné se nemohou Slavii a Baníku rovnat.

Zdroj: www.slavia.cz

Co se týká návštěvnosti domácích zápasů, tak je na tom nejlépe klub z Vršovic. Sinobo Stadium navštíví v den zápasu v průměru přes 12 tisíc fanoušků, na zápas na Letné přijde necelých 12 tisíc fanoušků a zápasy Baníku ve Vítkovicích sleduje téměř 11 tisíc lidí.

Kdyby však domácí zápasy mohl hrát tým ze Slezska na Bazalech, tak by byla jeho návštěvnost samozřejmě ještě o něco vyšší.

Slavia přitáhne největší počet fanoušků i na své venkovní duely, ty vidí v průměru osm tisíc lidí. Průměrná návštěva venkovních zápasů letenského klubu se pohybuje kolem 7800, Baníku pak o tisíc méně.

I když má Sparta druhou největší návštěvnost zápasů, v ochozech stadionu se nemůže fanouškům Baníku a Slavie rovnat. V jejich zápasech vidíme vždy nějaké povedené choreo, v tom zaostávají fanoušci Sparty nejvíce. O něco více se mi líbí chorea Chacharů.

Zatímco na tribunách stadionů mírně dominuje Baník, na zelených trávnících jasně vévodí pražská S. Svěřenci trenéra Bohumila Páníka ztrácejí na Slavii již propastných třiadvacet bodů, manko na Spartu činí devět bodů. Nemůžeme zapomenout ani na Viktorku Plzeň, jenž má právě na Baník náskok sedmnácti bodů.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Mr. Kocék

    14.3.2019 na 16:15

    Co to je zase za blábol??

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019