Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia si nemůže sezónu vyhodnotit jako úspěšnou. Pohár není víc než liga, říká Podaný

Vyhráli MOL Cup, ale v lize skončili pouze druzí. Po čtyřech získaných titulech v pěti letech sešívaní dvakrát v řadě neuspěli a v českých médiích se řeší, zda lze sezónu Slavie hodnotit jako úspěšnou.

Publikováno

dne

Vyhráli MOL Cup, ale v lize skončili pouze druzí. Po čtyřech získaných titulech v pěti letech sešívaní dvakrát v řadě neuspěli a v českých médiích se řeší, zda lze sezónu Slavie hodnotit jako úspěšnou.

Jaro Slavie bylo plné zvratů a vzestupů. První tři kola vyhrála a vedla tabulku, poté nastartovala sérii pěti venkovních utkání bez výhry a pustila do čela Spartu, před závěrem základní části se vrátila na první místo, ale neudržela ho.

V posledním utkání před nadstavbou sešívaní remizovali s Hradcem a do nadstavby šli z druhé příčky. Náladu si zlepšili triumfem ve finále MOL Cupu, nejdůležitější nadstavbové derby na Letné ale prohráli.

„Nemohou si sezónu vyhodnotit jako úspěšnou. Pohár není víc než liga a oni mají tu méně důležitou trofej. Tak to prostě je,“ řekl v pořadu Footcast Jakub Podaný.

Na druhou stranu, sešívaní se vzpamatovávali z odchodu opor Alexandera Baha, Ondřeje Kúdely a Yiry Sora, jejichž absence byla cítit. Nejvíce chyběl asi pravý bek, koneckonců po jedné sezóně v Benfice Lisabon o něj má zájem Barcelona.

Před sezónou vedení jednoznačně vyhlásilo útok na titul nesplnilo tak hlavní cíl. Stejně jako loni ale Slavia hořela venku, na jaře mimo Fortuna arénu ztratila v šesti z devíti kol, vyhrála jen v Pardubicích, Ostravě a Olomouci.

„Není to zároveň žádný propadák. Vědí, že chyběly drobnosti proti Spartě nebo Hradci. Není to extra neúspěch ani úspěch,“ pokračoval bývalý hráč Sparty či Jablonce.

Je skoro neuvěřitelné, že červenobílí titul nezískali s gólovým rozdílem +67. Doma doslova drtili jednoho soupeře za druhým, oproti mistrovské Spartě nasázeli o 22 branek více a inkasovali o dvě méně.

Tabulku skončila Slavia bodově stejně jako Sparta, díky lepšímu postavení po základní části se ale slavilo na Letné. Někteří fanoušci sešívaných si na podivné pravidlo stěžovali, přitom Sparta poslední kolo prohrála především proto, že byla po oslavách a již neměla o co hrát.

„A že mají stejně bodů a jsou ve všem lepší? Máme jasně daná kritéria před sezónou. Myslím si, že je fajn, že má přednost vítěz základní části, protože je to dlouhodobá soutěž,“ dodal Podaný.

Zdroj: Footcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.