Spojte se s námi


Evropská liga

Slavia Praha potřebuje v zápase s Maccabi Tel Aviv plně bodovat

Publikováno

dne

Poněkud složitější situaci má náš druhý zástupce v Evropské lize Slavia Praha, která ztrácí na druhou Astanu dva body a s Maccabi Tel Aviv tak potřebují bodovat. V případě, že Astana prohraje a Slavia si odveze z Tel Avivu všechny tři body, tak by jim v posledním zápase stačila i remíza a to je jistě příjemná myšlenka.

„Matematika v tabulce velí držet minimálně krok s Astanou, aby se ještě doma o něco hrálo. Určitě chceme s Maccabi vyhrát,“ má jasno trenér.

„Jsou živí, běhaví, chtějí útočit. Nejsou pod tlakem, že musí, už jsou ze hry. Ale jde o prestiž, jsou určitě natěšení. Myslím, že doma podají koncentrovaný výkon.

„Musíme být aktivní dopředu a hlavně produktivní. Pokud počítám poslední dva zápasy – Craiovu a Duklu, tak jsme docela produktivní byli. Věřím, že i teď budeme schopni dát nějakou branku,“ prozradil na tiskové konferenci Jaroslav Šilhavý.

Do zápasu nenastoupí zranění Muris Mešanovič, Dušan Švento, Jan Sýkora a Ruslan Rotaň. Suspendovaný je poté Jan Bořil.

Slavia Praha má velmi nelichotivou venkovní bilanci, jelikož se sešívaným nepodařilo vyhrát už 20 venkovních zápasů (10R – 10P). Ovšem dvě letošní venkovní remízy s Villarrealem a Astanou lze považovat za velký úspěch.

Maccabi Tel Aviv se s jedním bodem krčí na dně skupiny A. V letošní sezóně Evropské ligy, navíc ještě nevstřelili ani jednu branku. V prvním zápase však Slavii hráči trenéra Jordiho Cruijffa přehráli a těšili se 64% držení míče.

Zápas však dopadl ve prospěch domácích, když jediným gólem zařídil první a také jedinou letošní výhru v základní skupině Evropské ligy Tomáš Necid.

Ani nyní nemohou slávisté očekávat jednoduchý zápas, Maccabi Tel Aviv doma neprohrává, letos ztratily všechny body pouze dvakrát. Gól na Netanya Stadium nedal ani Villarreal.

Zdroj | Slavia Praha

Reklama

Oblíbené