Spojte se s námi


Evropská liga

Slavia Praha nastoupí ke svému druhému zápasu ve skupině A proti Astaně

Publikováno

dne

Slavia zavítá po úspěšném úvodním zápase, ve kterém porazili sešívaní Maccabi Tel Aviv 1-0, do Astany, která je doma velmi těžce k poražení. v Astana Areně prohráli hráči trenéra Stanimira Stoilova naposledy v březnu a od té doby tam vyhráli 14 ze 16 zápasů.

Slavii se také daří v domácím prostředí a v Edenu pravidelně vyhrávají, ovšem venku ještě letos nevyhráli. Oba venkovní evropské zápasy s BATE a APOELEM navíc prohráli. Je zajímavé, že v těchto dvou zápasech inkasovali brzké góle, v zápase s BATE inkasovali v 5. minutě a APOEL skóroval už ve 2. minutě zápasu.

Trenér pražanů Jaroslav Šilhavý se navíc bude muset obejít bez skvěle hrajícího záložníka Josefa Hušbauera. Dále pak nenastoupí ani Muris Mešanovič a Dušan Švento.

A post shared by FC Astana (@fca.astana) on

STATISTIKY

  • Astana neprohrála na svém domácím stadionu již 16 zápasů, 14 z toho vyhráli.
  • Astana nastřílela v posledních 5 zápasech 18 gólů.
  • Slavia nenašla v posledních 8 zápasech přemožitele.
  • Slavia inkasovala v posledních 8 zápasech pouze 3 góly.

PREDICTION

Po začáteční mizérii, kdy se Slavia potácela se špatnou produktivitou se sešívaným podařilo vstřelil alespoň jeden gól v každém z posledních 6 zápasů. Na pečlivou obranu ale stále dbají, což bude velmi důležité, jelikož Astana rozhodně nemá ve zvyku bránit a jejich divoké výsledky to potvrzují. V 5 z posledních 6 zápasů Astany padly minimálně 4 góly.

Další handicap pro Slavii bude umělý trávník, který je v Astana Areně čeká. V minulosti si s ním nedokázali poradit ani Benfica, Atletico či posledně Celtic.

Sečteno podtrženo, Slavii čeká velmi těžký duel, který by mohl být i rozhodující. Skupina A totiž není vůbec jednoduchá a dle mého názoru by byl i bod před příštím zápasem s Villarrealem velkým úspěchem. A to i přesto, že Jaroslav Šilhavý disponuje větší kvalitou, než jeho dnešní konkurent a pokud to potvrdí i na hřišti, Slavia by mohla získat další tři body.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.