Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia k případu fotograf: Zákaz vstupu jsme neudělili. Nevidíme důvod zvýhodňovat Deník Sport před ostatními

Jistě si pamatujete účast Romana Prymuly před třemi týdny při utkání s Leicesterem. Teď je tu však další poprask.

Publikováno

dne

Jistě si pamatujete účast Romana Prymuly před třemi týdny při utkání s Leicesterem. Teď je tu však další poprask. Během sobotního rána se na internetu objevila informace, že Jaroslav Tvrdík udělil zákaz vstupu na své utkání fotografovi, který zvěčnil VIP tribunu. Slavia teď v prohlášení uvedla vše na pravou míru.

zdroj: SK Slavia Praha

„Po dobu pandemie je omezen počet vstupu fotografů na jednotlivá utkání na 6, přičemž zájem ze strany médii trvale převyšuje povolený počet. Netřídili jsme média podle toho, jestli psala nebo nepsala o zápase SK Slavia Praha s Leicester City FC, při široké medializaci taková snad ani nejsou.

Nevidíme ale žádný důvod trvale zvýhodňovat deník Sport před mediálními partnery SK Slavia Praha, médii veřejné služby, dalšími novináři nebo vlastními fotografy klubu,“ napsala Slavia na úvod svého prohlášení vydané na webových stránkách klubu.

Reaguje tak na mediální bouřku, která se strhla při sobotním dopoledni. Spousta lidí na sociálních sítích vyčítala předsedovi sešívaných omezování svobody, předhazovali mu také spolupráci s Čínou.

„Ve smlouvě mezi Ligovou fotbalovou asociací a SK Slavia Praha je závazek LFA, že její partneři budou dodržovat vůči klubu poctivé obchodní vztahy a dobré mravy. Máme dlouhodobé výhrady k jeho dodržování a hluboké pochybnosti o výhodnosti tohoto partnerství pro většinu českého fotbalu.

Deník Sport a jeho majitelé by si sami měli odpovědět na otázku, proč ve fotbalové veřejnosti vyvolávají pochybnosti o svojí nestrannosti, objektivitě a vyváženosti a jestli jsou skutečně médiem nebo spíše vlivovým nástrojem,“ pokračovala Slavia.

Vršovický klub má skutečně k fungování tohoto média dlouhodobé výhrady. Nelíbí se jí zejména fakt, že Deník Sport vlastní Daniel Křetínský, který taktéž vlastní pražskou Spartu, tedy úhlavního rivala sešívaných.

Deník Sport přišel s informací, že Slavia zakázala vstup zmíněnému fotografovi na utkání. To ale červenobílí ve svém prohlášení vyvrací.

„Rádi bychom připomenuli, že jsme jakkoliv neomezili přítomnost redaktora deníku Sport na utkání SK Slavia Praha. Na nedělní zápas přehodnotíme návrh akreditací, protože po literárním dílu na ochranu svobody tisku pana šéfredaktora nyní chápeme, že pro deník Sport je účast jejich fotografa na tomto utkání existenční,“ uvedla Slavia.

Obhájce titulu tak ve svém prohlášení s velkou dávkou ironie reagoval na Lukáše Tomka, šéfredaktora deníku Sport. Ten totiž vydal velký článek, kde tento krok dost kritizoval. Proto ta věta: „Po literárním dílu na ochranu svobody tisku..“

„Dokud je však počet zástupců médií po dobu pandemie na utkáních početně omezen, budeme hledat řešení spravedlivého a rovnoprávného zastoupení všech médií a sdílení jejich výstupů třeba cestou médií veřejné služby,“ zakončila Slavia svoje prohlášení.

Zdroj: slavia.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.