Spojte se s námi


Evropská liga

Slavia v Edenu odstartuje Evropskou ligu s Maccabi Tel Aviv

Publikováno

dne

Slavii dnes, po neúspěšné snaze probojovat se do základních skupin Ligy mistrů, čeká další výzva a to úvodní zápas Evropské ligy s Maccabi Tel Aviv, který zároveň bude pravděpodobně i klíčový v dalším vývoji ve skupině.

Společný soupeř je totiž Villarreal, se kterým se počítá, že skupinu ovládne a právě tyto dva celky si to rozdají o druhé postupové místo. Ve skupině A je ovšem i Astana, kterou není radno podceňovat. Jde tak o velmi zajímavou skupinu, kde bude mít každý bod cenu zlata.

Sešívaní měli ze začátku sezóny velký problém se střílením gólů, v prvních 8 soutěžních zápasech vstřelili pouze 5 gólů a ztratily kvůli tomu mnoho ligových bodů. Po neúspěšném domácím zápase s APOELEM přehrála Slavia Mladou Boleslav 4-0, poté ale předvedla další nepřesvědčivý výkon v Olomouci, se kterou remizovali 1-1.

Jejich dnešní soupeř Maccabi Tel Aviv prohrál pouze jeden z posledních 17 zápasů a v Evropské lize je nepřemožen již 9 zápasů, to budí velký respekt. Tel Avivu se od příchodu nového trenéra Jordiho Cruijffa zkrátka daří, ovšem nyní přijde první větší test jejich schopností.

STATISTIKY

  • Slavia vyhrála pouze jeden z posledních 13 zápasů Evropské ligy.
  • Slavia vyhrála pouze jeden z posledních 5 zápasů.
  • Maccabi Tel Aviv je neporažený v posledních 9 zápasech Evropské ligy.
  • Maccabi Tel Aviv prohrál pouze jeden z posledních 17 zápasů.

PREDICTION

Maccabi Tel Aviv je ve formě a pod novým trenérem podávají hráči skvělé výkony, ovšem vše je třeba brát s rezervou, jelikož jejich dosavadní soupeři rozhodně nedosahují kvalit Slavie.

Právě to by měl být hlavní klíč úspěchu sešívaných, kvalita ve vlastních řadách, díky které věřím, že izraelský klub přehrají, zda to ovšem vyjádří i gólově, to už je s otazníkem.

Tomu by měla pomoc i poslední útočná posila Tomáš Necid, jenž přišel na hostování z Bursasporu, kde nastřílel ve 45 zápasech 18 gólů. Za Slavii už také něco odkopal, v 55 zápasech vstřelil 16 gólů.

Dnes podle mého názoru uvidíme dost podobný zápas, jako před několika dny s APOELEM, s tím rozdílem, že Tel Aviv je o něco útočnější tým, což by Slavii mohlo více vyhovovat.

Až na Dannyho by měli být všichni důležití hráči fit a tak věřím ve výhru domácího týmu. Kurz na výhru Slavie se pohybuje okolo 2.1 a stejně jako včera v případě Tottenhamu, jde o velmi pěkné value.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.