Spojte se s námi


Fotbal

Skvělá reklama pro český fotbal, emoce, vyvrcholení! Jak vnímá Antonín Barák finále EKL a místo konání v pražském Edenu?

Již ve středu večer zabojuje o největší trofej své dosavadní kariéry. Finálový zápas Evropské konferenční ligy bude mít pro něj speciální příchuť už kvůli dřívějšímu působení v Edenu. Jak vnímá Antonín Barák největší zápas kariéry a místo konání finálového klání?

Publikováno

dne

Již ve středu večer zabojuje o největší trofej své dosavadní kariéry. Finálový zápas Evropské konferenční ligy bude mít pro něj speciální příchuť už kvůli dřívějšímu působení v Edenu. Jak vnímá Antonín Barák největší zápas kariéry a místo konání finálového klání?

V semifinále se stal hrdinou, nyní se vrací na místo činu

Před třemi týdny se stal hrdinou svého týmu, když jej poslal v samotném závěru prodloužení do finále v pražském Edenu. Nyní se vrací na místo svého dřívějšího působiště a zabojuje o nejdůležitější trofej dosavadní kariéry.

Antonín Barák neprožívá zrovna dvakrát nejlepší chvíle sezony. Poté, co finále italského poháru své Fiorentiny s Interem Milán strávil celé na lavičce náhradníků, přišla další rána. Kouč Šilhavý jej totiž kvůli „chování“ vynechal z nominace reprezentace na kvalifikační duel na Faerských ostrovech.

Sezonu ale může zakončit tím největším vítězstvím kariéry. Ve středu večer se totiž jeho Fiorentina utká ve finále Evropské konferenční ligy proti West Hamu. Zápas má i pro něj speciální příchuť, protože se odehraje v Edenu, kde působil v letech 2015 až 2017, než odešel do slunné Itálie.

Jak vnímá Antonín Barák nejdůležitější zápas kariéry a místo konání finále?

Jak vnímá svůj životní zápas a kontroverzi spojenou s nízkou kapacitou stadionu? „Skvělá reklama pro český fotbal,“ uvedl Barák v rozhovoru pro Českou televizi. „Cítím velké emoce, jsem hrdý na celou cestu, kterou jsme ušli s týmem, tak i já osobně, když si procházím všechny ty roky.“

„Je to vyvrcholení. Bod, který má obrovský význam. Bude to velký zážitek,“ těší se 28letý záložník na návrat na místo svého dřívějšího působiště. „Očekávání jsou obrovská,“ přiznal, že cítí velký tlak svých fanoušků.

Fiorentina totiž čeká na vítězství v evropských pohárech již více než 60 let a zisk trofeje je pro klub jedinou šancí, jak se v příští sezoně dostat do pohárové Evropy. V italské Serii A totiž skončila jedinou příčku za umístěním zaručující účast v evropských pohárech.

A jak vnímá kontroverzi ohledně malé kapacity Fortuna Areny v pražském Edenu? „Ze začátku na to byly ohlasy, že stadion není dostatečně velký, s čímž můžu souhlasit,“ rozumí nespokojenosti svých fanoušků.

Oba týmy by dle něj dokázaly zajisté zaplnit i větší stadion. „Na druhou stranu se to hraje tady – je to krásný útulný stadion. Fanoušci tu dokážou udělat skvělou atmosféru. I když je kapacita menší, vůbec to nevadí a finále to kredit kazit nebude, ba naopak,“ završil Barák.

Doufejme, že všechny tři české fotbalisty uvidíme během finálového duelu na trávníku. Největší otazník visí nad nastoupením právě Baráka. Ten totiž ve víkendovém utkání svého týmu chyběl kvůli horečkám, v týdnu již ale trénoval s mužstvem.

Zdroj: EKL, Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.