Spojte se s námi


Fotbal

Spasitel Barák! Takto český reprezentant poslal Fiorentinu do finále Konferenční ligy gólem v poslední nastavené minutě!

Semifinále letošního ročníku Evropské konferenční ligy přineslo veliké drama, nakonec se šťastným koncem pro Fiorentinu. Tu do finále poslal v poslední minutě nastavení Antonín Barák!

Publikováno

dne

Semifinále letošního ročníku Evropské konferenční ligy přineslo veliké drama, nakonec se šťastným koncem pro Fiorentinu. Tu do finále poslal v poslední minutě nastavení Antonín Barák!

Po triumfu West Hamu United na hřišti Alkmaaru přišel tuhý boj na švýcarské půdě. V druhém semifinálovém klání se do odvety totiž postavila domácí Basilej s Fiorentinou.

Ta až nečekaně dlouho dělala Italům více než vyrovnané soupeře, když si z prvního klání odvezla z Apenin cenný skalp 2:1. Tehdy se trefili Andy Diouf a Zeki Amdouni.

O drama bylo postaráno i v odvetě ve švýcarské metropoli. Nejprve sice zářil Argentinec v dresu hostí Nicolas Gonzalez, poté však přišla domácí odpověď.

Duel skončil v základní hrací době opět 1:2 a šlo se tak do prodloužení. Do jeho druhé části navíc naskočil český reprezentant, Antonín Barák.

A byl to právě bývalý hráč Slavie, jenž se kouči Italianovi vyplatil. Barák totiž poslal svůj tým do finále Konferenční ligy a to brankou ve 9. minutě nastavení prodloužení!

Centrovaný míč do vápna si na zadní tyči našel Luka Jovič, jenž jej hlavičkou poslal zpět před bránu. Hned trojice hráčů jej následně nedokázala zasáhnout a Barák se tak zjevil před gólmanem Hitzem zcela osamocen.

V koncovce si následně věděl rady a nekompromisně míč uklidil vnějším nártem do sítě domácích. V řadách hostí tak mohla naplno propuknout euforie.

Český záložník následně branku oslavil svléknutím dresu, za což byl pochopitelně odměněn žlutou kartou.

Finále letošního ročníku Konferenční ligy se odehraje v pražském Edenu již 7. června a bude nést výraznou českou stopu.

Na straně Kladivářů z Londýna české barvy hájí Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, na straně druhé již zmiňovaný reprezentant Barák. Mimo jiné jsou všichni tři bývalí slávisté.

Zdroje: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.