Spojte se s námi


Fortuna liga

Skončilo 15. kolo HET ligy. Body ztratila Plzeň, Slávia i Sparta

Publikováno

dne

Po odehrání 15. kola HET ligy skončila série výher Viktorie Plzeň, ale její náskok se snížil pouze směrem v Sigmě Olomouc. Pražské celky Slávia a Sparta také ztrácely, Sparta dokonce prohrála.

V pátečním zápase Dukla porazila Mladou Boleslav. Prosadila se i střelecky 4:1, překvapil Holenda, který nastoupil v záloze a podal výborný výkon. Mladoboleslavští zklamali, jejich středová řada byla neviditelná, znatelně chyběl Matějovský a předešlé dobré výsledky slibující kompletní zlepšení se nepotvrdily.

Ve druhém zápase tohoto dne se Vysočina Jihlava střetla se Zbrojovkou Brno. Šlo o duel mužstev ze spodních pater a o velmi důležité body.

Ty si nakonec odvážejí brněnští, kterým se již snad naplno chytá střelec Škoda. Dvěma góly rozhodl zápas 0:2. Hráči Brna byli důraznější a zdá se, že se jejich forma zlepšuje. Domácí zklamali, směrem dopředu nepředvedli skoro nic.

V sobotním zápase byl tahákem zápas Sigmy Olomouc a Sparty Praha. Vítězství domácích 1:0 opět dokázalo, jak kvalitní tým současná Olomouc má a další kaňku na učinkování letenských v letošním ročníku nejvyšší soutěže.

Hrálo se sice vcelku vyrovnané utkání, ale Sparta se dostala do šance až po příchodu Rosického, na posledních 30 minut. To už prohrávala a vyrovnat nedokázala. Úspěch slavila bojovnost a organizovanost týmu domácích.

Neděle přinesla tři utkání.

Viktoria Plzeň ztratila letošní první body za remízu 0:0 na hřišti Teplic. Možná již dolehla i únava z předchozích zápasů, tým nehrál tak uvolněně, chyběla i lehkost z minulých střetnutí.

Jak řekl obránce Hubník,“ i tento bod může být na konci soutěže důležitý a musíme hrát s pokorou“.

Více šancí měli přesto západočeši, žádnou však tentokrát nevyužili. Teplice se soustředili více na obranou hru a na vyrovnanou partii ve středu pole. To se jim nakonec vyplatilo, žádnou velkou šanci si nevypracovali.

Velmi očekávaný byl duel pražských Bohemians s Libercem. Souboj mužstev, kterým se daří a postupují tabulkou vzhůru, ale celkem zklamal. Hrál se atletický fotbal se spoustou zkažených přihrávek, většinou ve středu hřiště. Moc šancí se neurodilo a tak dělba bodů může nakonec těšit i mrzet oba trenéry a jejich týmy.

Baník Ostrava přivítal ve slezském derby Karvinou. I zde se jednalo o velmi důležité body a opuštění dna tabulky.

Byl to boj s velkým nasazením, překvapivě chyběla větší divácká kulisa, nakonec se šťastným koncem pro domácí a gólem Milana Baroše několik minut před koncem 2:1. Byl sporný, ale rozhodčí ho uznal. Utkání by asi slušela spíše remíza.

V pondělí se dohrávaly dva zápasy pohárových zástupců. Proč ne Plzně?

V Jablonci se představila Slávie Praha a kdyby uspěla, mohla snížit náskok Viktorie Plzeň. Do 60 minuty to vypadalo, že se podaří. Jednogólové vedení i více ze hry tomu nasvědčovalo.

Pak se nad stadionem setmělo a přihnala se sněhová nadílka a s ní i zlepšený výkon Jablonce, nebo opadávající Slávie a přišlo vyrovnání, které bylo pro sešívané značným zklamáním. V Jablonci se jí prostě Slávii vyhrávat nedaří.

Poslední zápas se hrál ve Zlíně kam zavítalo Slovácko, nutně potřebující body. Ani Zlín však nemá bodů nazbyt a tak se hrát neurovnaný zápas, ve kterém byli lepší překvapivé hosté.

Jejich slabina dávat góly se však znovu plně projevila a prohráli 2:1. Od Zlína se čekalo více, dobrý výkon z Moldavska to naznačoval, ale skutečnost byla jiná. Může mluvit o šťastné výhře.

Čeká nás ještě jedno, 16. kolo, předehrávané z jarní části, jenž se bude hrát první prosincový víkend. Pak nastane zimní přestávka a možnost připravit a upravit mužstva tak, aby jarní polovina zápasů byla lepší, dle představ vedení, trenérů, hráčů a samozřejmě také fanoušků.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.