Spojte se s námi


Fotbal

Skončí Pioli na lavičce AC Milán? Vedení klubu mu dalo pomyslný nůž na krk, klíčový bude zápas proti Sassuolu

AC Milán bude v sobotu odpoledne hostit Sassuolo, přičemž tento duel může být tím posledním pro dosavadního kouče Rossoneri. Stefano Pioli má totiž pomyslný nůž na krku, fanoušci se dožadují jeho odchodu. Rozhodne o jeho působení v Miláně utkání 18. kola Serie A?

Publikováno

dne

AC Milán bude v sobotu odpoledne hostit Sassuolo, přičemž tento duel může být tím posledním pro dosavadního kouče Rossoneri. Stefano Pioli má totiž pomyslný nůž na krku, fanoušci se dožadují jeho odchodu. Rozhodne o jeho působení v Miláně utkání 18. kola Serie A?

Zápas 18. kola Serie A bude pro AC Milán klíčový. A to nejen z důvodu postavení týmů v tabulce – Rossoneri se totiž potřebují odpoutat od níže umístěných mužstev, přičemž oni sami potřebují bodově nahánět Juventus a Inter před sebou.

Velmi důležitý bude tento duel také pro jednoho muže, a to samotného kouče AC Milán. Stefano Pioli je totiž především po konci uplynulé sezóny pod palbou kritiky, pochopitelně zejména ze strany fanoušků.

Právě ti mají o jeho budoucnosti jasno už delší dobu, až donedávna však měl Pioli u vedení klubu stálou důvěru. To se však změnilo po výrazně nekonzistentních výkonech jak v lize, tak v pohárové Evropě.

Není to však jediný důvod, proč má Pioli v současné době nůž na krku. Jedním z těch dalších je, že Evropská liga je pro tak věhlasný klub, jakým AC Milán bezesporu je, jednoduše málo.

K tomu připočtěme neschopnost využít potenciálu hráčů, které trenér Pioli má k dispozici nebo obrovské množství zraněných hráčů v průběhu probíhajícího soutěžního ročníku. To pochopitelně dopadá jak na kouče samotného, tak i na jeho realizační tým.

Pioli na odchodu?

V současné době je údajně situace více než jasná. Italská média hovoří o tom, že pokud Rossoneri proti Sassuolu prohrají, Pioli končí. Jinými slovy, trenérská lavička v Miláně by byla volná a s největší pravděpodobností by ji obsadil Roberto De Zerbi.

Na toho si rovněž podle italských médií dělá vedení AC zálusk. Navíc můžeme zmínit fakt, že v minulosti na povrch vypluly informace o tom, že někteří hráči už pod Piolim zkrátka nechtějí hrát.

A byť jsou tohle spíše spekulace, odpovídalo by to nemastným a neslaným výkonům některých hráčů. Například hvězda AC Milán Rafael Leão se v domácí soutěži trefila naposledy 23. září proti Veroně.

Olivier Giroud na San Siru, tedy v domácím prostředí, skóroval naposledy v srpnu. Dá se aktuálně říct, že je v Miláně cosi shnilého. Jestli je to přímo trenér Pioli, to by bylo velmi odvážné tvrzení. Nicméně, jak už výše píšeme, mnoho fanoušků má v této věci poměrně jasno.

Zdroj: Football Italia, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.