Spojte se s námi


Fortuna liga

Silná generace U19 začíná dostávat větší prostor ve svých klubech! Kdo patří k největším ligovým nadějím?

Nový generační cyklus kategorie U21 se blíží a mohlo by do něj kromě stávajících hráčů a nováčků z kategorie U20 nahlédnout i několik hráčů, kteří ještě věkově spadají do výběru do 19 let. Hned několik hráčů z této kategorie začíná dostávat dostatek důvěry také ve svých klubech.

Publikováno

dne

Nový generační cyklus kategorie U21 se blíží a mohlo by do něj kromě stávajících hráčů a nováčků z kategorie U20 nahlédnout i několik hráčů, kteří ještě věkově spadají do výběru do 19 let. Hned několik hráčů z této kategorie začíná dostávat dostatek důvěry také ve svých klubech.

Lukáš Mašek (19 let, FK Mladá Boleslav)

V lize ho můžeme vídat již čtvrtou sezónu, přesto má na svém kontě pouze jediný gól. Druhý útočník nebo také křídelník letos zatím v lize odehrál 93 minut a jednou jej trenér Kulič dokonce poslal do hry od začátku. Přes velkou konkurenci v útoku to ale bude mít pořád dost těžké.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tom Slončík (18 let, FC Zlín)

Jarní objev Pavla Vrby. V osmnácti letech je jednou z klíčových postav Zlína, k jehož záchraně přispěl výraznou měrou. Jeho velkou předností je kreativita. Na jaře během patnácti zápasů nasbíral dva góly a dvě asistence. Pokud na produktivitě přidá i letos, může být již za rok horkým zbožím.

Matěj Šín (19 let, FC Baník Ostrava)

Světlý bod naděje, v topícím se Baníku. Šín začal hrát pravidelně ligu už minulý rok, ale letos by to na něm mělo stát ještě trochu více. Třikrát nastoupil v základu, proti Plzni proměnil penaltu, proti Hradci centroval na gól Tanka.

Ačkoli situace kolem ostravského klubu vypadá dost nejistě, Šín na sebe svými výkony může upoutat pozornost jak trenéra Suchopárka, tak větších klubů.

Tadeáš Vachoušek (19 let, FK Teplice)

Na jaře vstřelil gól Slavii a začalo se o něm mluvit. Do mladého týmu Teplic skvěle pasuje a navzdory konkurenci v podobě Gninga, Fily, či Yassera bude pravděpodobně dostávat svůj prostor. Minulou sezónu zakončil se statistikou 2+2, letos zatím gól ani asistenci nepřidal.

V prvních zápasech vsázel trenér Frťala na jiné hráče, proti Olomouci a Spartě už ale i díky absenci Gninga začínal Vachoušek v základu.

Kromě výše zmíněných je v této kategorii samozřejmě mnohem více ligových talentů. Například Ondřej Kukučka, který si začíná zvykat na první ligu. Štěpán Beran, Daniel Šmiga či Ondřej Kričfaluši zase sbírají zkušenosti s dospělým fotbalem ve Vlašimi.

Zdroje: Livesport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.