Spojte se s námi


Fortuna liga

Sigma Olomouc získala novou posilu, stal se jí bývalý český reprezentant!

Olomoucký celek v průběhu sezony posiluje kádr. Novou akvizicí, jenž bude modrý dres oblékat, se stal obránce a bývalý reprezentant Filip Novák!

Publikováno

dne

Olomoucký celek v průběhu sezony posiluje kádr. Novou akvizicí, jenž bude modrý dres oblékat, se stal obránce a bývalý reprezentant Filip Novák!

Sigma Olomouc si v aktuální ligové sezoně vede podobně jako v té loňské, tedy velice slušně. Po 13 ligových kolech tým kouče Václava Jílka nasbíral 23 bodů a současně je na 4. místě tabulky Fortuna ligy.

Hanácké mužstvo navíc posiluje a rozšiřuje kádr ,a to o velice známé jméno. Nově na Andrově stadionu bude působit obránce Filip Novák.

Klub posilu oznámil prostřednictvím různých platforem sociálních sítí na svých oficiálních účtech.

Bek původem z Přerova se dostal do podvědomí tuzemských fanoušků především díky angažmá v turecké nejvyšší soutěži. Nejen tato výkonnost navíc hráči dopomohla k 25 startům v národním dresu.

Do Turecka Novák odcházel v roce 2018 a roli tehdejšího zaměstnavatele plnil Trabzonspor, posléze se obránce stěhoval do hlavní metropole, kde oblékal 2 roky dres Fenerbahce Istanbul.

Poslední štací před olomouckou Sigmou byla Al-Jazira ze Spojených arabských emirátů a právě odtud Novák do Sigmy přichází coby volný hráč. S mužstvem započal trénink na začátku letní přípravy a s klubem se dohodl na smlouvě do konce letošní sezony.

„Filip u nás již delší dobu trénoval. Když padla možnost jeho odchodu do zahraničí, tak jsme využili příležitosti jej získat. I když má za sebou delší herní pauzu, tak věříme, že zúročí zkušenosti ze své bohaté kariéry a pomůže nám v dosažení cílů, které jsme si v této sezoně stanovili,“ řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

S tuzemskou ligovou soutěží pochopitelně levý bek zkušeností má. Více než 3 sezony strávil ve Zlíně, o rok déle pak na severu Čech v Jablonci.

Zdroje: SK Sigma Olomouc, Twitter / X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.