Spojte se s námi


Fortuna liga

Sigma Olomouc potvrdila odchod Davida Housky. Nahradí ho v sestavě Jean Luc?

Vedení fotbalové Sigmy Olomouc na svém webu oficiálně potvrdilo odchod své dlouholeté opory Davida Housky. Tomu na Hané končí smlouva a sám hráč již před časem avizoval, že po letech kádr Sigmy opustí.

Publikováno

dne

Vedení fotbalové Sigmy Olomouc na svém webu oficiálně potvrdilo odchod své dlouholeté opory Davida Housky. Tomu na Hané končí smlouva a sám hráč již před časem avizoval, že po letech kádr Sigmy opustí. Nahradí ho v sestavě Jean Luc?

Zdroj: SK Sigma Olomouc

O budoucnosti Davida Housky v klubu je rozhodnuto. Podle posledních dostupných informací klub s hráčem chystá rozlučku v domácím duelu proti Mladé Boleslavi. Pro zápasy v Opavě a Liberci tak po vzájemné domluvě již nebude dosavadnímu trenérovi Radku Látalovi k dispozici.

„Dva hráče máme v karetním ohrožení a máme i nějaká zranění. Některé starší hráče necháme odpočívat. Šanci tedy dostanou hráči ze širšího kádru a mladí hráči, kterým chceme dát příležitost. Zápas by pro ně měl být povzbuzující a motivující. Doufám, že si ze zápasu vezmou ten správný drive a do budoucna jim to pomůže,“ řekl asistent trenéra Jiří Neček.

Duel proti Opavě by tak mohl být dobrou zkouškou pro 28letého záložníka z Pobřeží Slonoviny Jeana Luca Assoubreho. Ten se k Sigmě připojil jako last minute posila už v únoru, avšak kvůli tréninkovému zranění nemohl do zápasů zasáhnout.

S naším klubem má smlouvu do konce sezóny, ve smlouvě je zakotvena opce na jeho další působení. O tom, zda opci využijeme, se rozhodne v následujících týdnech. Budeme si vyhodnocovat jeho výkonnost v tréninkovém procesu, měl by také dostat šanci v posledních ligových zápasech,“ uvedl sportovní manažer Ladislav Minář.

Soutěžní premiéru si odbyl v minulém utkání proti pražské Slávii, kdy v závěru zápasu vystřídal Kryštofa Daňka.

Fotbalově vyrůstal v akademii španělského Villarrealu, kde se potkal také s nynějším záložníkem Sigmy, Pablem Gonzálezem. Mimo to oblékal dres také Gimnasticu, kyperské Larnaky nebo řeckého AE Larisa, odkud po konci smlouvy zamířil právě do Olomouce.

Použité zdroje: Transfermarkt, SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.