Spojte se s námi


Fotbal

Shaqiri definitivně opouští Evropu. Bude hrát v zámoří

Jméno, které pro fotbalové fandy asi netřeba představovat. Dvojnásobný vítěz Ligy Mistrů, vítěz anglické, německé i švýcarské ligy. Xherdan Shaqiri bude od příští sezony psát novou kapitolu své kariéry, tentokrát v zámoří.

Publikováno

dne

Jméno, které pro fotbalové fandy asi netřeba představovat. Dvojnásobný vítěz Ligy Mistrů, vítěz anglické, německé i švýcarské ligy. Xherdan Shaqiri bude od příští sezony psát novou kapitolu své kariéry, tentokrát v zámoří.

Švýcarský reprezentant se bude stěhovat do Spojených států, kde podepsal kontrakt s týmem Chicago Fire. Jeho odchod z francouzského Lyonu přišel po pouhém půl roce stráveném v jeho barvách.

Bývalý záložník Liverpoolu nebo Bayernu Mnichov oslavil minulý rok 30 narozeniny. Stále je platným členem švýcarské reprezentace, za kterou doposud odehrál přes 100 utkání a stal se kapitánem týmu. Za podzimní část sezony odehrál 11 zápasů ve francouzské lize, ve kterých vstřelil 2 góly.

Někteří kritici a fanoušci tento přestup kritizují, protože se jim zdá, že Shaqiri až moc brzy opustil Evropu a vydal se za novým angažmá do MLS. Klub i přes to svůj nový přírůstek hrdě prezentoval na svých sociálních sítích.

Pro Chicago Fire je přestup velkou událostí. Shaqiri se totiž stal jeho nejdražší posilou v historii. Chicago za něj do Lyonu poslalo částku 6 milionu eur. Pro Lyon se tak jedná o velmi výhodný obchod. Z Liverpoolu ho totiž francouzský klub kupoval za cenu o milion euro nižší.

Trénér Chicago se k přestupu vyjádřil takto: „Obrovsky nás těší fakt, že můžeme v klubu formálně přivítat Xherdana Shaqiriho. Xherdan dovede změnit průběhu zápasu, zároveň se jedná o hráče, který bude bavit naše fanoušky a lidi v Chicagu.

Chicago zároveň k přestupu vydalo originální video.

Shaqiri by měl oblékat dres Chicaga do roku 2024, je ale otázkou, co se do té doby stane. Tým ze státu Illinois chyběl v play-off MLS Cupu 4 roky po sobě. Po investicích majitele klubu se bude chtít tým postavený na švýcarské legendě znovu vrátit na vrchol.

Zdroj: mlssoccer.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.