Spojte se s námi

Fortuna liga

Šestá výhra v řadě? Sparta se zvedá a útočí na druhou Plzeň

Zveřejněno

dne

Sparta dokázala otočit utkání s Olomoucí a může se tak pyšnit tím, že v roce 2019 ještě neztratila ani bod. Forma se podle všeho zvedá, a když se hraje hůře, dokáže se tým vzchopit a vybojovat výhru. Velký rozdíl oproti podzimu. Jak se poslední zápas vyvíjel? Na to se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

Těžké vítězství, ale po boji ve druhém poločase víceméně zasloužené. Sparta jednoznačně nesehrála utkání jako s Plzní, ale to neočekával téměř nikdo. Bylo jasné, že s Olomoucí to nebude lehký boj, ovšem i když Sparta měla mírně navrch, do mnoha střeleckých šancí se nedostávala.

Nakonec to svěřenci trenéra Ščasného ukopali díky dvěma penaltám, které proměnil Kanga. Názor na tohoto gabonského fotbalistu s průběhem času měním, jelikož začíná hrát pro tým a pro Spartu je opět důležitý. Proměnit dva pokutové kopy během pěti minut není tak jednoduché, jak se může zdát. Ale Kanga si z toho nic nedělal a postavil se i k druhé.

Pochválit zasluhuje i tradičně vynikající Hložek. I když v sobotu nevynikal jako v zápasech předešlých, byl oporou celho týmu. Po Plzni zahrál dobře i Chipciu, ten snad konečně vystrnadil ze sestavy Zahustela, který se s formou potkal naposledy před pár lety.

Spartě kvůli absenci Dočkala výrazně drhla kombinace, přičemž Frýdek velmi chyboval a to mohlo Spartu stát všechny body. Nepředvedl se ani Tetteh, který byl jedním z dobrých hráčů na podzim. Co ale stačilo v první polovině sezony, teď už nestačí. Ani Štetina nepůsobil zrovna jistě, ale to se dá také mírě svést na trávník.

Ten se na Letné kropí podle mého až moc. Hráči podklouzávají a je vidět, že jim to občas spíše škodí. Je pak jasné, že na ostatních hřištích mají sparťané problémy, když se jinde kropí o mnoho méně a oni na to nejsou zvyklí.

Pokud to tedy shrneme, můžeme být se zápasem spokojeni. Bereme tři body, náskok na čtvrtý Jablonec je již devět bodů, ztráta na Plzeň pouze pět. Můžeme tak přemýšlet nad tím, že by si Sparta přeci jen mohla zahrát předkolo Ligy mistrů. V kombinaci s vítězstvím poháru by se sezona dala nakonec považovat za úspěšnou, ale nepředbíhejme. Zbývá ještě jedno vzájemné utkání a derby, ve kterém nesmíme ztratit.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama