Seriál: Změny ve sparťanském kádru – díl čtvrtý

Tento díl seriálu nebude tak úplně o přestupech, neboť se kádr ve Spartě od posledního dílu nezměnil. V tomto článku se budu věnovat prvnímu přípravnému utkání, které dnes Sparta odehrála.

Prvním testem hned na úvod zimní přípravy bylo druholihové MAS Táborsko. K zápasu Sparta přistoupila očekávaným způsobem, do obou poločasů poslala prakticky úplně odlišné jedenáctky, včetně hráčů širšího kádru. Daleko lépe se dařilo jedenáctce, která nastoupila v druhém poločas. Jedenáctka, která byla na hřišti od úvodního hvizdu udělala hned v úvodu dvě chyby, které Táborsko potrestalo. Díky gólům Táborského talentovaného útočníka Vozihnoje tak Sparta prohrávala 0:2. I přes to se jí díky brankám Juliše a Ben-Haima podařilo do poločasu srovnat na 2:2.

Druhý poločas, do kterého nastoupili hráči jako např.: Dao, Drchal, Vorel, Sáček, Costa…, vyšel Spartě lépe. Dost se na tom zasloužil mladík Drchal, který dostal šanci připravovat se s A-týmem. Právě Drchal pomohl otočit nerozhodný stav, když vsítil hned kompletní hattrick. Na něj, stejně jako na další mladé hráče pěl chválu i asistent trenéra Radoslav Kováč. Sparta ve druhém poločase jasně dominoval a skóre se zastavilo na 7:2, když poslední gól vstřelil David Lafata.

První přípravný zápas Sparty lze hodnotit pozitivně, ačkoliv obrana si v prvním poločase vybrala velmi slabé chvilky, výkony některých hráčů museli kouče potěšit. Osobně jsem velmi zvědav na dvojici Drchal-Kulhánek. Pokud tito hráči budou předvádět i v dalších zápasech obdobné výkony, měli a mohli by dostat šanci i v některých ligových zápasech na jaře.