Spojte se s námi


Fotbal

Sejk nabral vynikající formu! Útočník Sparty na hostování v Nizozemsku střílí gól za gólem a pomáhá Rodě vstříc postupu mezi elitu

Václav Sejk se ve Spartě na podzim trápil a v zimě tak zamířil na hostování do nizozemsoé Rody. V té se brzy střelecky chytil a nyní je ve vynikající formě. I díky jeho trefám Roda může stále držet naději na postup mezi elitu.

Publikováno

dne

Václav Sejk se ve Spartě na podzim trápil a v zimě tak zamířil na hostování do nizozemsoé Rody. V té se brzy střelecky chytil a nyní je ve vynikající formě. I díky jeho trefám Roda může stále držet naději na postup mezi elitu.

Václav Sejk díky kvalitní letní přípravě setrval v týmu Sparty a měl první šanci ukázat, že si místo v sestavě zaslouží. Na podzim to ale nebylo ono, sám necítil velkou důvěru trenéra a proto se v zimě domluvil na odchodu na hostování.

Nakonec jej získal druholigový nizozemský celek Roda, který má jasné plány na jaro, čímž je postup zpátky mezi elitu do Eredivisie. A jak se zdá, Roda angažováním mladého českého forvarda nešlápla vůbec vedle.

Sejk začal nastupovat na konci ledna a první gól si připsal hned ve třetím utkání do sítě Dordrechtu. Od té doby se rozstřílel do výborné formy, trefil se totiž i proti Willemu II, Telstaru a Maastrichtu.

S dobrou formou odcestoval na sraz reprezentace a proti Severnímu Irsku se trefil hned dvakrát. V kvalifikaci proti Islandu taktéž vstřelil důležitý gól a poté se vrátil do svého týmu.

Ten s jeho absencí musel porazit Bredu, protože se druhá liga v Nizozemsku během pauzy nezastavila, naskočil ale do utkání s rezervou PSV a opět mířil přesně.

Sejk vyrovnával na 1:1 a jeho Roda nakonec slavila vítězství 3:2. I díky ní je aktuálně druhá s jednobodovým náskokem na třetí Groningen a ztrátou pěti bodů na Willem II.

Druhá příčka zajišťuje postup mezi elitu a právě tu si chce Roda podržet. Do konce soutěže zbývá šest kol a největší konkurencí bude právě Groningen, který v minulé sezoně z první ligy spadl.

Zdroj: Eerste Divisie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.