Spojte se s námi


Fotbal

Schyluje se v Arsenalu k dalšímu rekordnímu nákupu?

Letošní lednové přestupové okno v Premier League je pro Arsenal velmi důležité. Kanonýři jsou žhavými kandidáty na zisk ligového titulu a další posílení by jim mohlo pomoci ukončit na devatenáctý pokus čekání na jeho zisk.

Publikováno

dne

Letošní lednové přestupové okno v Premier League je pro Arsenal velmi důležité. Kanonýři jsou žhavými kandidáty na zisk ligového titulu a další posílení by jim mohlo pomoci ukončit na devatenáctý pokus čekání na jeho zisk.

Ačkoli je letošní sestava Arsenalu poměrně vyladěným soukolím, tak přesto se najdou pozice, na kterých chybí zdravá konkurence nebo adekvátní náhrada pro případ zranění. Po letech se Arsenalu podařilo vyřešit děravou obranu. Po MS v Kataru, kde se zranil Gabriel Jesus, chybí minimálně jeden kvalitní útočník, který by kryl záda Martinellimu, Nketiahovi a Sakovi.

Vhodné doplnění by potřebovala i záložní řada, neboť Partey je náchylný ke zranění a v týmu chybí adekvátní náhradník, jelikož Lokonga ještě není na dostatečné úrovni. Elneny zároveň plní roli střídajícího hráče, který obvykle přichází za rozhodnutého stavu vyztužit defenzivně laděnou hru.

Nejčastěji skloňovaným jménem je Mykhailo Mudryk. Mladá hvězdička Šachtaru Doněck je považována za velký talent a netají se svým přáním přestoupit do Arsenalu. V Šachtaru si ale svého talentu náležitě považují a v souvislosti s přestupem se několikrát mluvilo o 85 až 100 milionech eur okamžitě.

První nabídka Arsenalu 40 milionů eur ihned a 20 milionů eur v bonusech měla být odmítnuta a Arsenal měl zaslat vylepšenou nabídku. Zda se kluby dohodnou, to teprve uvidíme.

Dalším kandidátem na hodně drahý přestup je Jude Bellingahm. Tento hráč se skvěle prezentuje na klubové úrovni v Borussii Dortmund a předvedl se i na MS v Kataru. V souvislosti s tímto hráčem padly i částky přesahující 120 milionů liber. Arsenal měl projevit zájem, ale oficiální nabídka zatím nebyla podána.

Arsenal se má rovněž zajímat o služby srbského kanonýry Dušana Vlahoviče. Tvrdou konkurencí je ale Chelsea, která má o tohoto mladého hráče také zájem. Vlahovič byl v minulosti s Arsenalem již několikrát spojován.

Dalším hráčem často spojovaným s Arsenalem je Youri Tielemans z Leicesteru. Tento hráč měl být v hledáčku Kanonýrů již několikrát, ale z přestupu vždy sešlo. Tielemansovi v létě končí smlouva a s Leicesterem nechce podepsat novou. Přestupová částka by se mohla údajně pohybovat pouze kolem 20 milionů liber.

Ve spojitosti s Kanonýry je často skloňován i João Felix z Atlétika Madrid. Arsenal by měl zájem o půlroční hostování, Atlético za něj ale údajně požaduje až 21 milionů liber, což je příliš vysoká částka. Kluby se proto zatím nedohodly a pokud Atlético nesleví, tak se ani nedohodnou.

Dohady o velkých nákupech Arsenalu podpořilo i to, že Stan Kroenke získal zvláštní úvěr ve výši 70 milionů liber pro Arsenal. Fanoušci ale budou nejspíše velmi zklamáni, neboť tyto prostředky nejsou určeny k financování přestupů, ale slouží jako finanční rezerva pro případ komplikací, jako byly například ty při pandemii koronaviru.

Jestli padne dosavadní přestupový rekord 72 milionů liber za Pepého teprve uvidíme a v případě koupě Bellinghama by to bylo i velmi pravděpodobné. Než lámat rekordy, měl by se Arsenal soustředit na účelnost proinvestovaných financí, jak tomu bylo doposud.

Sestava je postavená z větší části na mladých talentech a hráčích z vlastní akademie. Při přestupech se zatím každá investovaná libra vyplatila a snad to bude pokračovat.

Zdroj: Dailymail, Facebook, Football.london, Mirror, The Sun

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.