Spojte se s námi


Bundesliga

Schmidt po prohře s Bayernem rezignoval

Publikováno

dne

Bundesligový Wolfsburg je od dnešního dne bez hlavního kouče. Po víkendové domácí prohře Wolfsburgu s Bayernem (1:2) nabídl dosavadní kouč Martin Schmidt vedení svoji rezignaci, a to ji přijalo.

Již padesátiletý švýcarský kouč Martin Schmidt vedl Wolfsburg od září 2017. Na začátku aktuální sezóny se jemu i týmu velmi dařilo a Wolfsburg se pohyboval v horních patrech tabulky.

To vše se však rapidně změnilo a aktuálně je Wolfsburg  až na 14. místě s jednobodovým náskokem nad sestupovými pozicemi. Pomalu se spekuluje o náhradě a nejčastěji skloňované jméno je Jens Keller.

Schmidt začínal coby manažer ve švýcarském FC Raron. Ve Švýcarsku ještě dva roky trénoval i rezervu Thunu. Od roku 2010 působí v Německu.

Pět let manažeroval rezervu Mainzu a dva roky byl pak i manažerem hlavního týmu. Sečteme-li vedení všech mančaftů Mainzu, vedl Schmidt tento tým v celkem 257 zápasech.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.