Spojte se s námi


Bojové sporty

Šampion Patrik Kincl porovnává KSW a Oktagon. Co musí Novotný a Neruda zvládnout, aby byla jejich organizace evropskou jedničkou?

Čím dál častější otázka, na kterou je čím dál těžší odpovědět. Evropa se pyšní hned dvěma velkými MMA organizacemi. Oktagon a KSW neustále bojují o post jedničky. Dříve jí byla dlouhou dobu polská značka, ale Ondřej Novotný a Pavol Neruda odvádějí úžasnou práci. Jak to vidí šampion Patrik Kincl?

Publikováno

dne

Čím dál častější otázka, na kterou je čím dál těžší odpovědět. Evropa se pyšní hned dvěma velkými MMA organizacemi. Oktagon a KSW neustále bojují o post jedničky. Dříve jí byla dlouhou dobu polská značka, ale Ondřej Novotný a Pavol Neruda odvádějí úžasnou práci. Jak to vidí šampion Patrik Kincl?

Zatímco KSW už je na trhu dlouhých 20 let, Oktagon ještě neoslavil ani desetileté výročí. I kvůli tradici a celosvětově stále poněkud větší známosti je polská značka vnímána jako evropská jednička. Ondřej Novotný a Pavol Neruda už však bez větších pochyb označují svou organizaci jako evropskou špičku.

Kde je pravda? Na tom je těžké se shodnout. Například Václav Sivák, který má zkušenosti z obou organizací, vnímá jako jedničku KSW. Jenže se jedná o složitou otázku, kterou je těžké zodpovědět. V potaz je potřeba brát mnoho faktorů.

Zatímco Oktagon aktuálně cílí do zahraničí a českoslovenští fanoušci jej možná začínají trochu opomíjet, tak KSW naopak cílí právě na Českou republiku, kde může zaplnit vznikající díru na trhu. Parádním turnajem KSW 91 v Liberci si určitě pomohlo.

Zkušenosti s oběma značkami má také aktuální šampion Oktagonu Patrik Kincl, jenž v minulosti neúspěšně bojoval o pás v KSW. Není tajemstvím, že polská organizace o českou hvězdu usiluje, nicméně zatím vyčkává, jak se vyvine celá situace okolo jeho smlouvy.

Nyní před sebou má Inspektor další obhajobu. Bude čelit polskému ranaři Piotru Wawrzyniakovi. Právě před zápasem si plnil mediální povinnosti, při nichž čelil otázce týkající se srovnání Oktagonu a KSW.

Patrik Kincl srovnává Oktagon a KSW

V minulosti měl s Oktagonem spory, na KSW pro změnu nikdy neřekl nic špatného. Nyní je ale králem právě v československé organizaci a chválí ji, kde může. O tom, kdo je podle něj nyní evropskou jedničkou, se rozpovídal v rozhovoru pro Flashscore.

„Rozdíl je hlavně vizuální. Jiné je například představování zápasníků. Myslím, že pro české oko, které je zvyknuté na Oktagon, je zajímavé. KSW postaví bojovníky na podium, představí je, na nástupy využívá velkoplošné obrazovky. Zápasnicky to není úplně příjemné. Hlavně pro toho, kdo nastupuje jako první. Rozcvičuje se, pak ho zastaví při představovačce a potom musí jít bojovat,“ říká Patrik Kincl.

Oktagon podle něj přesto určitě může být evropskou jedničkou: „Z lokálních turnajů to vytáhli do zahraničí. Když budou systematicky dobře pracovat, je to možné. Ale totéž se dá říct o KSW. Pro mě osobně jsou to dva největší konkurenti v Evropě. Kdo si to odpracuje, stane se dominantním.“

„KSW má stále náskok, má žebříčkově výše postavené bojovníky, možná jich má i více, ale nechci tlachat, do čísel nevidím. Až dojde ke konkurenčnímu boji, který je podle mě hodně blízko, tak se uvidí, kdo bude jednička a dvojka,“ dodal.

Oktagon pak dle šampiona musí do československých fanoušků dostat oblibu zahraničních hvězd a naopak české bojovníky do zahraničních diváků, aby se celá nádoba krásně propojila.

„Je jasné, že se to vždy cílí na konkrétní stranu, například v Německu to stojí na Němcích, v Británii na Britech. Když se to podaří sladit, krásně to cvakne a je vyhráno,“ uzavřel téma Patrik Kincl.

Zdroj: Flashscore, Tapology

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.