Spojte se s námi


Fortuna liga

S Plzní se loučí útočník Kliment a záložník Traore! Jak to bude s Jhonem Mosquerou, kterému také končí smlouva?

Konec sezóny je zde a s ním samozřejmě přichází i změny v kádru. Zatímco příchody do plzeňské Viktorie jsou prozatím pouze spekulacemi, už máme oficiální informace o odchodech.

Publikováno

dne

Konec sezóny je zde a s ním samozřejmě přichází i změny v kádru. Zatímco příchody do plzeňské Viktorie jsou prozatím pouze spekulacemi, už máme oficiální informace o odchodech.

S Plzní se již v průběhu nadstavby rozloučil zkušený Radim Řezník, kterému končila smlouva, kterou s klubem neprodloužil. O této situaci už jsme informovali v minulosti.

Novinkou je konec útočníka Jana Klimenta, který se taktéž s klubem nedomluvil na pokračování. Po dvou letech, provázených mnoha zraněními, se loučí. Odehrál na západě Čech celkem 56 zápasů a připsal si 9 gólů.

Pro fanoušky se ale nesmazatelně zapsal do paměti díky vítěznému gólu proti Karabachu, kterým zajistil Plzni účast ve skupinové fázi Ligy mistrů. Tam se dokonce trefil i proti Bayernu Mnichov.

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům i celému klubu za krásné a nezapomenutelné chvíle, které jsme tady za dva roky prožili.

Zahrát si Ligu mistrů je snem každého hráče, každého kluka a já jsem si to tady splnil. Našel jsem si tady i spoustu kamarádů, které vždy rád uvidím a přeju Viktorce nadále i co nejvíce úspěchů,“ řekl Kliment.

Dalším odcházejícím hráčem je Ibrahim Traore. Záložník z Pobřeží Slonoviny se tak také s Viktorkou po roční spolupráci rozloučí. Připsal si 51 zápasů a v nich 7 branek.

Ibra prokázal přesně to, co jsme od něj očekávali a proč jsme jej vloni angažovali. Zúročil své obrovské zkušenosti, profesionalitu a byla radost s ním pracovat. Za to všechno bychom mu rádi poděkovali a popřáli mu jen to nejlepší do budoucna,‘“ uvedl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Budoucnost Jhona Mosquery zatím neznámá

Smlouva však končí i Jhonu Mosquerovi, 34letému záložníkovi z Kolumbie. U něj se již dříve spekulovalo o návratu do Kolumbie, nic však nebylo oficiálně potvrzeno. Tuto sezónu ale Mosquera přece jenom neodehrál tolik zápasů, a tak se dá očekávat, i spolu s faktem, že Plzeň omlazuje kádr, že Mosquera se s Plzní nejspíš také rozloučí.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.