Spojte se s námi


Fotbal

S návratem do nejvyšší ligy by měl Opavě nově pomoci chorvatský útočník!

Slezský klub FC Opava se bude snažit, aby si v letošní sezóně zajistil postup a vrátil se tak do Fortuna Ligy. K tomuto cíli by jim měl nově pomoci i třiadvacetiletý chorvatský útočník Luka Pisačić.

Publikováno

dne

Slezský klub FC Opava se bude snažit, aby si v letošní sezóně zajistil postup a vrátil se tak do Fortuna Ligy. K tomuto cíli by jim měl nově pomoci i třiadvacetiletý chorvatský útočník Luka Pisačić.

Luka Pisačić byl v opavském klubu na testech, na kterých uspěl a vysloužil si angažmá. Rodák ze Záhřebu bude v Městských sadech působit minimálně do konce podzimní části sezony.

„Jdeme trochu do rizika, protože nás tlačí čas. Každopádně tento typ útočníka nám chyběl. Luka tady absolvoval několik tréninků, ve kterých ukázal svůj potenciál. Něco v něm určitě je. Zatím jsme se domluvili na půlročním působení s opcí na přestup,“ vysvětluje sportovní manažer Slezského FC Jaroslav Kolínek.

Třiadvacetiletý Chorvat, jenž měří 190 centimetrů, naposledy působil v srbském klubu OFK Bačka. V dresu tohoto klubu odehrál Pisačić v uplynulé sezóně celkem 15 utkání a vstřelil 1 gól.

Mimo to si rodák ze Záhřebu doma zahrál za NK Naftaš Ivanić Grad, Graničar Gradip, Strmec Bedenica či za juniorku klubu Slaven Belupo. Za sebou má také angažmá v nižších rakouských soutěžích.

Všechny formality příchodu tohoto hráče Opava dotáhla ve středu 11. srpna. Díky tomu mohl mladý Chorvat v podvečer nastoupit do MOL Cupu, kde se proti opavskému klubu postavil Bohumín.

Pisačić nastoupil v základní sestavě a dvěma góly se podílel na vítězství svého nového klubu. Opava tak po výsledku 9:0 postupuje do dalšího kola MOL Cupu. k výkonu Chorvata se po zápase vyjádřil i opavský trenér.

„Na hrotu mě svou postavou a důrazem Pisačić zaujal. Možná mohl klidně dát gól nebo dva navíc, protože šance měl,“ sdělil Roman West.

Zdroj: SFC Opava, Transfermarkt, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.