Rozhodčí v Premier League? Bizár! My trenéři jsme z nich zmatení, tvrdí kouč Matěje Vydry

Burnley v sobotu padlo na půdě Newcastlu 3:1. K bodům tedy nepomohl ani Matěj Vydra, který naskočil na závěrečných 13 minut. Než výsledek zápasu však jeho kouče opět rozčaroval výkon hlavního sudího. Právě k výkonům rozhodčích v Premier League se zajímavě vyjádřil.

Zdroj: Reuters

Premier League nejtvrdší ligou na světě? Dávno ne. A výkony rozhodčích? Také žádný zázrak. Asi nějak tak by se vyjádřil i Sean Dyche, kouč Burnley.

Koneckonců po sobotní prohře 3:1 na půdě Newcastlu se téměř nevyjádřil k výkonu svého týmu. Namísto toho komentoval výkon hlavního sudího, přičemž se ani nesnažil vyhnout hodnocení rozhodčích v Premier League obecně.

Co vlastně řekl? „Když se dotknete něčího ucha a ten hráč spadne na zem, píská se faul. Poté je náš hráč zcela zjevně úmyslně sražen soupeřem bez jakéhokoliv úmyslu hrát míč a hraje se dál,“ nechal se slyšet kouč Matěje Vydry a spol.

„Je to bizár. Nerozumím tomu, co se s touto hrou děje. Vážně. Většina trenérů je na tom stejně. Jsme zmatení a bavíme se o tom společně. Se Stevem Brucem (koučem Newcastlu) jsme se tomu po zápase společně zasmáli,“ pokračoval.

„Myslím, že fotbal je v divném stavu, co se týče tělesnosti a fungování zápasů,“ zakončil Dyche kritiku rozhodčích.

Dycheho kritika rozhodně má své opodstatnění. O rozhodčích v Premier League se nemluví zrovna v dobrém už nějakou dobu. Nicméně zřejmě by se měl nyní soustředit zejména na výkony jeho svěřenců. Burnley je totiž bez jediného bodu po třech zápasech a tímto způsobem rozhodně nechce pokračovat.

Zdroj: Sky Sports

Fortuna liga

Viktoria Plzeň? Doháníme je. Tuhle výhru si užijeme, říká Ousou před zápasem s Kluží

Slavia Praha po porážce v Plzni přesvědčivě vyhrála doma nad Libercem. Už v prvním poločase bylo rozhodnuto a nyní je ztráta na vedoucí Viktorii pouhý bod, ačkoliv má úřadující mistr zápas k dobru. Co řekl po zápase střelec vítězného gólu Aiham Ousou?

Slavia potvrdila roli favorita, Liberci nedala šanci a již v poločase nebylo pochyb o výsledku. Nejprve se po čtvrthodině hry prosadil Aiham Ousou ze standardní situace.

„Všechno šlo dobře. Myslím, že jsme do zápasu kvalitně vstoupili, hráli jsme ve vysoké intenzitě. Udrželi jsme čisté konto, to mě těší. Povedlo se mi i skórovat, takže jsem šťastný,“ řekl švédský stoper v rozhovoru pro klubový web.

O pár minut později na něj navázal Peter Olayinka a ve 29. minutě i Stanislav Tecl, který sice neproměnil pokutový kop, ovšem brankář míč vyrazil pouze k tyči a nejlepší ligový střelec již neměl problém dostat míč za jeho záda.

Vítězství nad Libercem je důležité i proto, že Viktoria na Bohemians ztratila dva body. A to ji ještě výrazně pomohl gólman Marián Tvrdoň, který byl mužem utkání.

„Ano, oni ztratili, my jsme vyhráli. Doháníme je. Tuhle výhru si užijeme a budeme se soustředit na čtvrtek,“ dodal Ousou, který byl součástí reprezentačního výběru Švédska.

Slavia ve čtvrtek hraje další zápas Evropské konferenční ligy, tentokrát doma hostí rumunskou Kluž. Zápas začíná ve 21 hodin a sledovat jej můžete na kanále ČT Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha

Nový přestupový cíl pro Barcelonu? Portugalská hvězda z Wolves

Barcelona se pomalu chystá na odchod svého kapitána Sergia Busquetse a podle serveru ESPN si už dokonce vybrala i jeho náhradu. Stát by se jí měl záložník Rúben Neves z Wolves. Co Barcelona za Portugalce nabízí?

Přestože je přestupové okno aktuálně ve většině evropských soutěžích uzavřeno, některé celky pomalu vyhlížejí nové posily. Jedním z nich je i Barcelona, která se připravuje na odchod kapitána Busquetse.

Katalánský celek označil dle serveru ESPN za svůj primární přestupový cíl již zmíněného Nevese z týmu Wolves. Ovšem Portugalec je kapitánem anglického celku a rozhodně by se nejednalo o lacinou koupi.

Neves má navíc platnou smlouvu až do konce roku 2024 a Wolves se už připravují na vyjednávání s hráčem o novém kontraktu. Nicméně jsou si vědomi zájmu z Barcelony a i dalších velkuklubů a v případě neshod ohledně podmínek smlouvy, jsou připraveni nechat hráče odejít.

Hodnota portugalského záložníka je odhadována na 50 milionů liber, což by pro španělský celek, vzhledem k finanční problémům, mohl být problém.

I proto zástupci katalánského celku připravují za Nevese nabídku v podobě hráčské výměny. Do týmu Wolves by se tak mohli stěhovat dokonce až dva mladí hráči.

Neves dlouhodobě předvádí kvalitní výkony a zájem o jeho služby budou mít i další celky. V této sezoně je jednoznačně nejlepším hráčem týmu, kterému se ovšem vůbec nedaří a aktuálně je se 6 body na 18. místě.

To už stálo místo kouče Bruna Lageho, který si po sobotní porážce s West Hamem musí sbalit kufry.

Zdroj: ESPN, Twitter

Neskutečné! Haaland třemi hattricky v osmi kolech zlomil rekord, dosavadní rekordman potřeboval dvě sezóny

Řádil v Salzburgu, řádil v Dortmundu, řádí v Manchesteru City. Erling Haaland láme čtvrtou sezónu evropské rekordy, tentokrát totálně „zesměšnil“ všechny střelecké ikony Premier League. Koneckonců pusuďte sami.

Manchester City byl poslední čtyři sezóny pokaždé největším favoritem na titul, letos byl ale dle expertů ještě výrazněji odskočený od zbytku ligy. Po osmi kolech je druhý, na vedoucí Arsenal však ztrácí jen jeden bod.

Proč se tolik věří Manchesteru je jednoduché, do klubu v létě přišel Erling Haaland a neuvěřitelně rychle se adaptoval na novou ligu. Po osmi kolech má na kontě čtrnáct gólů a tři asistence, další tři góly nasázel v Lize mistrů.

Norskému mladíkovi to pálí hlavně doma. Na Etihad Stadium vstřelil ve čtyřech utkáních devět ligových branek, konkrétně v posledních třech kolech vstřelil pokaždé hattrick. Před United to odnesli Nottingham a Crystal Palace.

Haaland zároveň třemi hattricky překonal více než dvacet let starý rekord Michaela Owena. Ten v dresu Liverpoolu třetí hattrick v Premier League nasázel při svém 48. zápase a doposud byl nejrychlejším autorem tří třígólových utkání.

Tento fakt jen potvrzuje, jak neuvěřitelně dobrý start sezóny Haaland prožívá. Stejně tak i jména ve statistice nejrychlejších hattricků naznačují, že norský snajpr má nakročeno k té nejvyšší společenské smetánce.

Pokud bude Haaland v podobném tempu pokračovat, může atakovat rekord Allana Shearera a Andrewa Colea, kteří jsou se 34 zásahy nejlepší střelci v jedné sezóně Premier League.

Pokud chce Haaland dvojici legend předhodit, musí vstřelil v dalších třiceti kolech gól v průměru každých 128 minut. A ruku na srdce, to by zvládnout měl, pokud mu samozřejmě bude držet zdraví.

Zdroj: Premier League