Spojte se s námi

Fortuna liga

Rozhodčí Pavel Julínek převzal štafetový kolík od Zbyňka Proskeho. Stane se skupina o záchranu kvůli sudím fraškou?

Zveřejněno

dne

V pátečním utkání 25. kola běžela druhá minuta utkání mezi Duklou a Karvinou a kapitán Dukly Branislav Miloševič po lehkém kontaktu v šestnáctce hostů upadl. Rozhodčí Julínek však k překvapení všech nařídil pokutový kop.

Dukla Praha Mladá Boleslav zdroj fkdukla.cz

Kapitán Dukly po zápasu řekl, že cítil kontakt, upadl a podle něj to byla jasná penalta. Penaltová situace to byla jen domnělá, stejně jako minulý týden ve Zlíně při utkání rovněž s Duklou.

Pády Tomáše Poznara a Branislava Miloševiče byly téměř totožné, ale o žádné fauly se nejednalo a pokutové kopy tak v žádném případě nařízeny být neměly. Leckdo by si tak mohl myslet, že když rozhodčí Dukle v minulém kole ublížili, tak v tom dalším kole jí zase plánovaně pomohli. Regulérnosti na hřišti navzdory.

V boji o titul to bude po dalším zaváhání Plzně včera v Teplicích asi jasné. Slavii ke triumfu notně, ať už právem či neprávem, pomohlo velké množství pokutových kopů. Ještě se tak bude jistě řešit, kolik penalt Slavia do konce sezóny bude ještě kopat a na kterém pořadovém čísle se jejich počet zastaví.

I zatvrzelí Sparťané však musí uznat, že Slavia má letošní sezónu jasně nejlepší tým a po zásluze je na prvním místě, bez ohledu na počet penalt. V boji o titul se už tak rozhodčí příliš angažovat nemohou.

Jak asi bude vypadat boj o záchranu, to předvedl včera v utkání na Julisce rozhodčí Julínek. Situace v pokutovém území vede k penaltě prostě tehdy, když sudí pískne.

Pochyby leckterých tak mohou rozhodčí nechat chladnými. Ve skupině o udržení se však teprve mohou dít věci a někteří už možná teď tuší, jak boje dopadnou. Ještě bez technologie VAR. Jenže dobře víme, že ryba smrdí od hlavy a v českém fotbale ještě dlouho smrdět bude.

Co na to říkají majitelé klubů nebo rádoby samostatná Ligová fotbalová asociace? Jako obvykle nic, ale to znamená, že s rozhodčími, kteří si dělají co chtějí, ještě dlouho pořádek nebude. Ten by nastal tehdy, až se ozvou všichni. Jenže to se nikdy nestane a s tím mocní českého fotbalu počítají.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Petr

    18.3.2019 na 13:25

    Julínek je ostuda fotbalu stejně tak proske

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama