Rozhodci hrozí Haškovi staršímu soudem! Pokud nepředloží důkazy, budeme se bránit

Spor Martina Haška mladšího se Spartou jste jistě zaregistrovali, momentálně ale celá situace dostává nový náboj. Otec odsouzeného fotbalisty Martin Hašek starší se vyjádřil ve smyslu, že verdikt už znal dva měsíce předem a nařkl rozhodce, že ovlivnily rozsudek. To se však rozhodcům hrubě nelíbilo a požadují důkazy, nebo se budou bránit soudní cestou.

Zdroj: bohemians.cz

Martin Hašek mladší dle rozhodnutí rozhodců FAČR musí Spartě uhradit částku 800 000 eur, v přepočtu kolem 20 milionů eur. Sparta původně žádala 2 miliony eur, na odvolání mají obě strany 21 dní. Ze strany fotbalisty přijde bezpochyby, spoléhá totiž na to, že případ dostane až před mezinárodní arbitráž CAS.

„Jsou to zhruba dva měsíce, co jsem pár kamarádům řekl, že mám informaci, jak to dopadne – včetně přesné částky. A přesně tak to dopadlo. Za český fotbal jsem doufal, že to nebude pravda, že není možné, aby někdo věděl rozsudek dřív, než vznikne. Ale bohužel se naplnil scénář, který zcela zapadá do českého fotbalu řízeného agentem StB a jeho nohsledy,“ vypálil v rozhovoru pro deník Sport tvrdé nařčení Martin Hašek starší.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a hned v sobotu dopoledne se na oficiálních stránkách Fotbalové asociace objevilo následující prohlášení.

„Sbor rozhodců FAČR pana Haška staršího vyzývá k tomu, aby neprodleně předložil důkazy pro svá tvrzení, v opačném případě se proti jeho nařčení bude bránit soudní cestou.

S ohledem na skutečnost, že se obvinění obsažené v rozhovoru dotýkají i integrity a pověsti jednotlivých rozhodců, a mohou tak značnou měrou ohrozit v rámci fotbalového prostředí také jejich pověst, je možné očekávat, že stejný postup zvolí i jednotliví rozhodci. Pan Hašek st. může mít jiný právní názor na věc, která je předmětem řízení, ale to mu nedává právo šířit ve veřejném prostoru nepravdivé údaje.“

Bývalý trenér Bohemians také uvedl, že FIFA tuzemský sbor rozhodců neuznává. „Nenaplňuje její parametry. V odvolacím orgánu by měli být jiní lidé, u nás jsou z poloviny znovu ti samí. A odvolání má být podle FIFA pro hráče zadarmo. Martin od března nebere plat, ale musí uhradit jedno procento ze žalované částky, když se chce odvolat. Z čeho to má platit? U nás je zkrátka omezený přístup ke spravedlnosti pro hráče.“

Ani to se však rozhodcům nelíbilo a rázně odmítli toto nařčení. „Sbor rozhodců je nezávislý orgán, který stojí v zásadě mimo strukturu FAČR. V senátu složeném z pěti rozhodců již nesmí být rozhodci, kteří rozhodovali v předmětné věci v prvním stupni. Není tak pravda, co uvádí pan Hašek st., tj. že odvolací rozhodčí senát, když ho budeme parafrázovat, se skládá z poloviny z těch samých lidí, co rozhodovali v prvním stupni,“ stojí v prohlášení.

Celá kauza se tak přesouvá do úplně nové dimenze a začíná to být přinejmenším zajímavé. Ze sporu mezi hráčem a klubem se nyní stává i spor mezi hráčovou stranou a rozhodci.

Zdroj: deník sport, fotbal.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nelze někoho obvinit bez důkazů.To mohou pouze ženy při rozvodu,nebo tahanice o děti.Je ovšem možné,že se to Hašek st. dověděl dříve,než byl spor rozhodnut.Ať tedy přivede ty občany,kterým to říkal a bude z obliga.Nemůže ale použít své příbuzné.Měl by si svá slova rozmyslet dřív,než je pronese.Takto jen rychleji mluví,než myslí.

 2. No jo, Berbr je v lochu, tak se to začne “hrdinama” hemžit.
  Hašek st. a Hašek ml. by si měli zamést před svým prahem a ne kopat kolem sebe jako chcípající kobyla.
  Haškovi ml. se prý rýsuje jakési angažmá v Polsku, jsem zvědav, zda mu dají kopačky na míru, ostatně v čem hrál v Bohemce.
  Jsou to ubožáci.

 3. Pan Hašek starší plácá nesmysli, místo aby mladému domluvil, jak se chová, jako jediný milostpán neplnil základní pravidla, proč ho nechtěl ani tým? Haškova rodina a Chovanec ostuda Sparty!

 4. vypadá že u Hašků nebudou veselé a šťastné vánoce, inu prostořeká huba a namachrovanej mladej kretének a problém je na světě , inkaso zdá se bude drahé…..

 5. co se tady resi? bud ma nebo nema pravdu. tak at se stane co ma. kdyz nekdo lze mel by se potrestat, priste se to uz nestane. kecat jako ze asi,mozna je o nicem.

 6. …musí Spartě uhradit částku 800 000 eur, v přepočtu kolem 20 milionů eur…
  Matematika hodná fotbalisty.

 7. Zenhle člověk je totální idiot. To vysvětluje, po kom jeho syn, chudák je. Soustavně všechno, co mu nevychází napadá. Všechno je křivda a podvod. Místo toho, aby nesl situaci své rodiny jako chlap, tak kolem sebe kope a dělá scény, jako nějaká 15ti letá pipinka, kterou nechal její kluk

 8. Už jsem to tady mockrát psal. Tato větev Hašků = primitivové a blbci. Stačí se podívat na bratra Dominika ano brankář absolutní špička, ale jako člověk absolutní primitiv a nula!

 9. Na mezinárodní úrovni to Hašek vyhraje. Co potom s těmi rozhodci? Jak říká klasik .. Do rici i s celým Fačrem

 10. Bratři Haškové jsou namachrovaní darebáci Mladý který ve fotbale ještě nic nedokázal, má v rodině zářný příklad.

 11. Dostal celkem malou částku,čekal jsem vyší.Ale níž to nepůjde.Když to starší Hašek bude řešit trímto způsobem,můžou rozhodci navyšovat.Od Hašků to nemá logiku,čím víc se budou vzpírat,tím hůře najdou adekvátní uplatnění pro Martina.Ani u žádného soudu to nevyhrají,jen se budou nabalovat další výdaje za soudní výlohy.Co z toho vznikne,místo výdělku budou jen náklady,tohoto fotbalisty si žádný lepší klub nevezme, má již nyní nálepku hráč rovračeč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.