Spojte se s námi


Chance Liga

Rosický: Priske řekl, že nechce a nebude trénovat Spartu. Bylo jasné, že se to musí stát

Brian Priske po doublu opustil Spartu a přesunul se do Feyenoordu. Jeho roli převzal asistent Lars Friis, stále se ale mluví o tom, proč Priske z klubu odešel. Tomáš Rosický na tiskové konferenci situaci přiblížil, ovšem nevolil ideální slova.

Publikováno

dne

Brian Priske po doublu opustil Spartu a přesunul se do Feyenoordu. Jeho roli převzal asistent Lars Friis, stále se ale mluví o tom, proč Priske z klubu odešel. Tomáš Rosický na tiskové konferenci situaci přiblížil, ovšem nevolil ideální slova.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oslavy doublu si fanoušci Sparty příliš dlouho užít nemohli. Brzy se začaly objevovat spekulace o možném odchodu Briana Priskeho, které se nakonec potvrdily. Dánský trenér se přesunul do Feyenoordu.

Jeho roli převzal Lars Friis, což fanoušky potěšilo, avšak mnozí se stále s koncem Priskeho nemohou smířit. Sportovní ředitel Tomáš Rosický navíc posledním vyjádřením atmosféru nezlepšil.

Rosický o odchodu Priskeho

„Věděli jsme, že o Briana byl dlouhodobý zájem, každé přestupové období v minulosti měl nabídky. Jestli jsem mu mohl bránit? V případě trenéra to není tak jednoduché.

On je ten, kdo řídí denně padesát lidí, dává jim energii a ukazuje směr. Brian řekl, že nechce a nebude trénovat Spartu. Bylo jasné, že se to musí stát. Jak absolutní lídři, kteří vedou tým, nejsou hlavou a srdcem stoprocentně přesvědčení v tom, co dělají, nemůže to fungovat.

Brianovi jsme umožnili jít do výborného klubu. Chápu, že chtěl jít, odvedl tady výbornou práci, o tom se ani nemusíme bavit,“ řekl Rosický na uplynulé tiskové konferenci Sparty den před startem letní přípravy.

Jeho vyjádření není úplně ideální, protože zbytečně víří emoce fanoušků. Priske každopádně byl v pozici, kdy si uvědomoval, že podobná nabídka už nemusí přijít a pochopitelně na odchod tlačil.

V takovém případě už nemá smysl kouče držet a Sparta udělala nejlépe jak mohla, když si udržela Larse Friise. Ten sestavil kvalitní trenérský tým s potenciálem dalších trofejí.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.