Spojte se s námi


Fortuna liga

Roman Polom ukončil kariéru! Sparta se s ním rozloučila na Twitteru

Někdejší talentovaný obránce Roman Polom ukončil kariéru. Mistr Evropy do 19 let byl pronásledován neustálými zraněními, a tak se rozhodl s fotbalem skončit už ve 28 letech.

Publikováno

dne

Někdejší talentovaný obránce Roman Polom ukončil kariéru. Mistr Evropy do 19 let byl pronásledován neustálými zraněními a tak se rozhodl s fotbalem skončit už ve 28 letech.

Zdroj: Sparta.cz

O konci kariéry informoval ve čtvrtek sparťanský klub na svém twitterovém účtu. „Roman Polom, odchovanec Sparty a jeden ze členů silného ročníku 1992, ukončil v 28 letech kariéru provázenou mnoha zraněními.“

Polom začal s fotbalem v Baníku, nikoli však Ostrava, ale Sokolově. Již v dorostu se dostal do Sparty, ve které byl v mládežnických kategoriích velice úspěšný. Roku 2011 dokonce s reprezentací do 19 let získal bronz na mistrovství Evropy.

Premiéru v A-týmu Sparty si odbyl roku 2012, přesněji v zápase s Českými Budějovicemi. Zajímavostí je, že v základní sestavě se poprvé objevil v pražském derby se Slavií, které Sparta vyhrála 3:1.

Před sezónou 2014/15 odešel hostovat do Mladé Boleslavi. Následně si zahrál i v Olomouci či Hradci Králové, před sezónou 2019/20 se upsal Českým Budějovicím s vidinou zahrát si opět českou nejvyšší soutěž.

V černobílém dresu ale nenastoupil do jediného zápasu, zranění byla proti a on se tak rozhodl ve 28 letech ukončit kariéru. „Poly, hodně štěstí, zdraví, radosti a spokojenosti v životě po fotbale,“ rozloučila se s ním Sparta.

Zdroj: Sparta.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.