Spojte se s námi


Motorsport

Rodí se nová legenda MotoGP? Quartararo je prý na stejné úrovni jako Rossi, Lorenzo nebo Márquez

Má Fabio Quartararo stejné kvality jako legendy Valentino Rossi, Jorge Lorenzo nebo Marc Márquez? Podle Lina Jarvise se jedná o budoucnost MotoGP, otazník však v tuto chvíli visí nad tím, zda ji spojí s Yamahou nebo přestoupí k jinému týmu.

Publikováno

dne

Má Fabio Quartararo stejné kvality jako legendy Valentino Rossi, Jorge Lorenzo nebo Marc Márquez? Podle Lina Jarvise se jedná o budoucnost MotoGP, otazník však v tuto chvíli visí nad tím, zda ji spojí s Yamahou nebo přestoupí k jinému týmu.

Francouz Quartararo odstartoval svou profesionální kariéru v roce 2015 a už tehdy jej mnozí označovali za nového Márqueze. V jeho prvních letech ve třídách Moto3 a Moto2 se mu nicméně příliš nevedlo.

Průlomovým rokem jeho kariéry byla až sezóna 2018, kdy vyhrál svou první velkou cenu. V roce 2019 tak spojil síly s netovárním týmem Yamaha Petronas SRT.

S tímto týmem v kategorii MotoGP získal sedm umístění na stupních vítězů a zajel šestkrát pole position.

Tyto skvělé výkony jej v následujícím roce katapultovaly do továrního týmu Yamahy, se kterou dokázal vyhrát pět závodů. V minulém roce tak japonské značce zajistil titul mistra světa mezi jezdci. Poslední titul totiž Yamaha získala v roce 2015, když se stal šampionem právě Španěl Lorenzo.

MotoGP v letošním ročníku doposud odjela šest závodů a po vítězství v Portugalsku a dvou druhých místech v Indonésii a Španělsku vede Quartararo opět šampionát jezdců.

První pozici bude chtít bezesporu potvrdit v nadcházejícím podniku ve Francii, když se na okruhu v Le Mans pojede sedmý závod letošní sezóny.

Lin Jarvis, který v Yamaze úzce spolupracoval jak s Rossim, tak i Lorenzem prohlásil, že Quartarara lze výkonnostně přirovnat k výše zmíněným legendám a pro seriál MotoGP je klíčovou postavou.

„Skutečný šampion má vždy nějakou jiskru nebo schopnosti navíc. Tohle můžete říci o šampionech, jakými byli Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Marc Márquez nebo Casey Stoner. A Fabia můžeme to téhle skupiny lidí zařadit také,“ vysvětluje Jarvis v rozhovoru pro Motorsport.

„Je stále velmi mladý, vždyť má pouze 23 let. Myslím ale, že už nyní je velmi dobrým pilotem a má před sebou skvělou budoucnost. Naštěstí pro nás je jeho styl jízdy dokonale sladěný s charakteristikami kategorie M1,“ pokračuje.

Jarvis také doufá, že Quartararo svou budoucnost spojí právě s Yamahou. Na konci letošní sezóny mu totiž s japonským týmem končí smlouva a aktuálně mezi oběma stranami probíhají jednání o jejím prodloužení.

„Osobně doufám, že s námi zůstane. Nejen, že má úžasný talent a je rychlý, ale je to skvělý chlap a má pozitivní vliv na náš tým, naši značku i celou MotoGP,“ uzavřel Jarvis.

Zdroje: MotoGP, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.