Spojte se s námi


Bundesliga

Robert Lewandowski získal titul bakaláře den po postupu na MS

Publikováno

dne

Polský fotbalový útočník Robert Lewandowski získal vysokoškolský diplom den po tom, co vstřelil svůj 16. gól v kvalifikaci na Mistrovství světa a s národním týmem postoupil na šampionát do Ruska.

Kanonýr Bayernu Mnichov v pondělí úspěšně zvládl závěrečné zkoušky na Sportovní akademii ve Varšavě a získal titul bakaláře. Profesor Marek Rybinski, který byl jedním z členů zkoušecí komise řekl, že Lewandowského odpovědi byli excelentní.

 

Lewandowskiho diplomová práce byla zaměřená na trénování a management, přičemž fotbalista v ní popisoval svoji kariéru od dětství až po dnešek, když je již světovou hvězdou.

Devětadvacetiletý útočník hovořil o ambicích a rivalitě a nezapomněl ani na podporu rodičů a manželky, kteří mu na cestě za slávou velice pomohli. Jeho práce vyjde i jako publikace.

Lewandowski vstřelil v neděli gól a pomohl k vítězství 4:2 nad Černou Horou, díky čemuž se Poláci probojovali na Mistrovství světa poprvé od roku 2006. Hvězdný útočník skóroval v kvalifikaci 16x a je nejlepším střelcem v evropské části bojů o MS 2018.

Reklama

Oblíbené