Spojte se s námi


Ostatní

Reprezentace porazila v přátelském utkání Katar

Publikováno

dne

Zajímavé měření sil nabídl sobotní zápas mezi domácím výběrem Kataru a Českou republikou. Češi splnili roli mírného favorita, když našim barvám vystřelil výhru v prvním poločase Barák.

Katar začal sympaticky ofenzivně, ale v prvních minutách si nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. Češi se po pár minutách také dostali do tempa a začali být nebezpeční. Hned po první větší šanci se také mohli radovat ze vstřeleného gólu

V 15. minutě se ve vápně nejrychleji zorientoval Antonín Barák a přesnou střelou k tyči nedal Abdullahovi sebemenší šanci zasáhnout – 0:1.

V dalších minutách se hra ustálila. Český tým byl více na balónu ovšem dlouho si nedokázal připravit brankovou příležitost. Ta přišla až ve 37. minutě kdy Faltova tvrdá rána skončila na břevně katarské branky. Nic vážnějšího se do konce prvního poločasu nestalo, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Česko.

Do druhého poločasu vlétl domácí výběr doslova po hlavě. Hned ve 48. minutě jsme mohli děkovat Pavlenkovi, který výborným zákrokem vytáhl přesně mířenou hlavičku Aliho alespoň na roh. Hráči Kataru svou aktivitu drželi, ale v rozhodujících chvílích v koncovce selhávali.

O tom by mohl vyprávět Almoez Ali, který ve své druhé větší šanci z penaltového puntíku trestuhodně přestřelil branku.

V 65. minutě se i český výběr dokázal dostat do zajímavé příležitosti. Antonín Barák se po Kopicově přihrávce odhodlal ke střele, ale tu katarský brankář skvělým zákrokem vytěsnil na roh.

Pro Abdelkarima Hassana to mohlo být snové střídání. Ten si hned po dvou minutách na hřišti naběhl do vápna na střílený centr a rozvlnil síť Pavlenkovy brány. Hassan se ovšem radoval zbytečně, jelikož jeho branka nakonec nebyla uznána pro ofsajd.

Katar ke konci stupňoval svůj tlak, ale všechny domácí výpady skončily na připravené české obraně. Češi tak i přes slabší druhou polovinu zápasu uhájili nejtěsnější vedení a vyhráli tak nad domácím Katarem 1:0 zásluhou branky Antonína Baráka z prvního poločasu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.