Spojte se s námi


Fotbal

Rekordy a to nejlepší z MS v Kataru: Každý kontinent v play-off, historický progres Argentiny

Světový šampionát v Kataru v neděli skončil a 32 účastníků i díky netradičně napínavé skupinové fázi turnaje opět překonalo několik rekordů. Pojďme se na pár zajímavých statistik a faktů podívat.

Publikováno

dne

Světový šampionát v Kataru v neděli skončil a 32 účastníků i díky netradičně napínavé skupinové fázi turnaje opět překonalo několik rekordů. Pojďme se na pár zajímavých statistik a faktů podívat.

Skupinová trable

Nezvykle napínavá byla už skupinová fáze. Překvapivý postup si v posledním kole zařídila Jižní Korea, Japonsko či Austrálie. A zároveň ani jeden výběr nepostoupil se stoprocentní bilancí. Nejúspěšnější byly se sedmi body Maroko a Anglie.

Internacionální osmifinále

Vzhledem k překvapivým postupům Korey a Austrálie a pohádkové jízdě Maroka se do vyřazovací fáze poprvé v historii světových šampionátů dostal zástupce každého ze šesti kontinentů.

Dáma v hlavní roli

Turnaj v Kataru byl taktéž prvním MS, na kterém plnila žena roli hlavního arbitra. Stalo se tak v utkání skupinové fáze Německo vs. Kostarika (4:2), které řídila Francouzka Stephanie Frappartová.

Africký úspěch

O Maroku toho bylo napsáno hodně. Nejprve se stalo čtvrtým africkým výběrem, který se dostal do čtvrtfinále mistrovství světa, následně se jako první zástupce černého kontinentu prokousalo až do semifinále.

Budoucí šampion s hrozivým startem

Před turnajem byla Argentina coby vítěz poslední Copa Américi a 36 utkání neporažený celek považována za hlavního adepta na první místo.

Po špatném výkonu i výsledku úvodního klání se Saúdskou Arábií jí ale veřejnost věřit přestala.

Jihoameričané však každým utkáním rostli a i díky přijatelnému losu se poměrně snadno probojovali až do finále.

Když v něm na penalty Argentina zdolala Francii, stala se první zemí, která MS vyhrála přes prohru na úvod turnaje.

Zdroj: MS 2022 v Kataru

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.