Spojte se s námi


Liga mistrů

Vraždění neviňátek: Zhruba tak vypadal zápas Realu s APOELem

Publikováno

dne

V exhibici se zvrhl úterní zápas Ligy mistrů mezi APOELem a Realem Madrid. Španělský velkoklub o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, kdy soupeři nasázel čtyři branky. V druhé části ještě přidal další dva zásahy Ronaldo.

 

Real v první části rozdrtil soupeře čtyřmi góly

Hosté na svého soupeře vlétli hned od úvodního hvizdu. Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Cristiano Ronaldo, který si po centru Benzemy ještě stačil zpracovat míč, ale následnou střelou trefil jen připraveného Péreze. V 16. minutě mohl na druhé straně rozjásat domácí fanoušky Vinicius, ale z dobré pozice netrefil ani bránu.

Ve 23. minutě už se ale měnilo skóre. O to se postaral Luka Modrič, jenž střelou z hranice vápna propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Další branku v prvním poločase přidal Karim Benzema, jenž si poradil tváří v tvář Perézovi a uklidil mu míč do levého dolního rohu branky – 0:2. Tento druhý gól už definitivně položil fotbalisty APOELu.

Ve 41. minutě zvyšoval na 3:0 Nacho, který těsně před brankářem stačil nechytatelně tečovat hlavičku Varaneho. Bílý balet ještě do přestávky přidal čtvrtou branku. Druhou branku na své konto přidal Benzema, který po chytré Ronaldově přihrávce už zakončoval do prázdné brány – 0:4. To bylo v prvním poločasu vše. Real tak šel do kabin s vědomím čtyřbrankového náskoku.

Ronaldo přidal ještě dvě branky

Také do druhého poločasu vstoupil Real aktivně a hned ve 49. minutě to už také bylo o pět branek. Mezi střelce se zapsal i Cristiano Ronaldo, který po centru Marcela dopravil hlavičkou míč do sítě – 0:5. Ronaldo navíc o pět minut později přidal svou druhou branku. Využil špatného vyběhnutí Péreze a z otočky poslal míč do odkryté branky – 0:6.

Po této trefě se poté už zápas spíše dohrával. Za zmínku ještě stojí šance Asencia ze 70. minuty, kterého ale zneškodnil Pérez. Ani Mayoral nedokázal o chvíli později dopravit míč do sítě, přestože zakončoval ve skluzu z malého vápna.  Další gól už Real nepřidal. Došel si tak v klidu pro vítězství 6:0.

 

Reklama

Evropská liga

Sparta má jistou účast ve skupině evropských pohárů! Pomohlo jí vítězství Interu. Co další české týmy?

Tým AC Sparta Praha má jistotu, že si v následující sezoně zahraje ve skupině některé z evropských soutěží. Díky vítězství Interu Milán nad Atalantou se posunula do třetího předkola Ligy mistrů, což znamená účast v Evropě i přes porážky v předkolech.

Publikováno

dne

Tým AC Sparta Praha má jistotu, že si v následující sezoně zahraje ve skupině některé z evropských soutěží. Díky vítězství Interu Milán nad Atalantou se posunula do třetího předkola Ligy mistrů, což znamená účast v Evropě i přes porážky v předkolech.

Manchester City a Inter Milán zajistili Spartě skupinovou účast

Sparta Praha, coby vítěz Fortuna ligy, měla jistotu kvalifikace do druhého předkola Ligy mistrů. Ovšem v případě, že by si vítěz milionářské soutěže zajistil kvalifikaci ze své domácí ligy, tak by se český celek posunul do třetího předkola.

A přesně tato událost nastala v sobotu. Vítěz Ligy mistrů vzejde z utkání mezi Manchesterem City a Interem Milán. Anglický celek zvítězil v Premier League, a tak měl skupinu Ligy mistrů jistou.

Interu na druhé straně se v lize příliš nedařilo. Serii A jednoznačně ovládla Neapol a o zbývající tři místenky bojovaly hned čtyři týmy. Přímý souboj o kvalifikaci do Ligy mistrů svedl Inter a Atalanta.

Tým ze San Sira zvítězil 3:2 a tím pádem má účast v milionářské soutěži v příštím ročníku také jistou. Tudíž Sparta Praha se přesouvá z druhého do třetího předkola.

Letenští vzhledem k nízkému koeficientu budou ve 3. předkole Ligy mistrů nenasazeni a mohou narazit na Dinamo Záhřeb, Slovan Bratislava, Ferencváros Budapešť nebo Karabach.

S jistotou tedy můžeme říct, že sparťané si v příštím ročníku zahrají některou evropskou soutěž. Aby se dostali do Ligy mistrů, museli by projít přes dvě předkola. Pokud by postoupili do čtvrtého, ale tam neuspěli, tak je čeká Evropská liga.

Do Evropské ligy se mohou dostat, i když nezvládnou třetí předkolo Ligy mistrů. Ten co prohraje, totiž sestupuje do čtvrtého předkola Evropské ligy. V případě výhry si zde zahraje skupinu, v případě neúspěchu by se jednalo o kvalifikaci do skupiny Konferenční ligy.

Slavia má na skupinu velkou šanci, Plzeň a Bohemians čeká těžká mise

Tým SK Slavia Praha vstoupí do evropských pohárů ve 3. předkole Evropské ligy. Aby si zahrála skupinu Evropské nebo Konferenční ligy, tak musí alespoň jednoho svého soupeře zdolat.

Na třetím a čtvrtém místě Fortuna ligy se umístila Viktoria Plzeň a Bohemians. Oba týmy se kvalifikovaly do druhého předkola Konferenční ligy, takže aby se v Evropě na podzim ukázali, nesmí zaváhat.

Viktoriáni i Klokani musí přejít přes tři soupeře, aby si zahráli skupinu Konferenční ligy. V případě nezdaru v jakémkoliv předkole jejich evropská cesta končí.

Plzeň bude ve druhém předkole Konferenční ligy nasazená, tudíž by ji měli čekat lehčí soupeři než Bohemians. Klokani budou losováni jako nenasazení, a tak mohou narazit na velmi silné protivníky jako třeba FC Bruggy nebo PAOK Soluň.

Zdroj: UEFA, Serie A, Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Památné momenty: Marcelův supervýkon proti Bayernu, aneb Nejlepší výkon levého beka v historii

Marcelo patří k největším novodobým ikonám Realu Madrid, spousta expertů jej navíc společně s Robertem Carlosem řadí na nejlepšího levého beka historie. V dubnu 2017 podal proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů nejlepší výkon v historii všech levých obránců.

Publikováno

dne

Marcelo patří k největším novodobým ikonám Realu Madrid, spousta expertů jej navíc společně s Robertem Carlosem řadí na nejlepšího levého beka historie. V dubnu 2017 podal proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů nejlepší výkon v historii všech levých obránců.

Památné momenty je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se ve fotbale udály. Dnes se ohlédneme za výkonem Marcela proti Bayernu. 

Marcelo dorazil do Realu Madrid v roce 2006 jako 20letý mladíček a měl tehdy přetěžký úkol. Nahradit legendárního Roberta Carlose. S odstupem času nutno říct, že se mu to povedlo náramně. 

V dresu Bílého baletu odkroutil šestnáct sezón, odehrál přes 540 utkání, 41 gólů vstřelil a 101 jich připravil a to vše z pozice levého obránce. 

Pětkrát slavil zisk Ligy mistrů, šestkrát ovládl španělskou La Ligu. 2x vyhrál španělský pohár, pětkrát španělský Superpohár, čtyřikrát mistrovství světa klubů a třikrát se radoval ze zisku UEFA Superpoháru. 

Ke konci kariéry už se jeho role změnila, výkony dost poklesly a stal se spíše nehrajícím kapitánem. Na svou pozici si však si vůbec nestěžoval, pomáhal mladším spoluhráčům a užíval si poslední roky ve svém milovaném klubu.

Střapatý levonohý obránce odehrál spoustu úžasných let, sezón i zápasů. Ovšem jedna sezóna a jeden zápas ční nade všemi. Ročník 2016/17 a semifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Tehdy Marcelo po Santiago Bernabéu doslova létal a byl naprosto nezastavitelný. 

Tato sezóna byla pro Marcela také nejúspěšnější v kariéře, nasbíral bilanci 3+13, s Realem Madrid vyhrál Ligu mistrů, La Ligu, mistrovství světa klubů, španělský Superpohár a mistrovství světa klubů. 

Los Blancos si do Madridu vezli z Allianz Arény náskok 2:1, Bayern Mnichov v čele s Lewandowskim, Robbénem a Ribérym se jel poprat o finále. Všechny sny jim ale rozcupoval brazilský míčový kouzelník. 

Pokud si tehdejší duel nevybavujete, tato úchvatná čísla vám jej možná připomenou. Marcelo tehdy zkompletoval 9 úspěšných driblinků, poslal do vápna 13 centrů, vymyslel 8 klíčových přihrávek, dvakrát zastavil míč na brankové čáře a připsal si nádhernou asistenci. 

Co tehdy Marcelo proti Bayernu předvedl, bylo později označeno za nejlepší výkon levého obránce v historii. Jen se podívejte sami.

Zdroj: UEFA, Youtube

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Dnes je 18 let od památného obratu ve finále Ligy mistrů, ve kterém zařídil Vladimír Šmicer posledním kopem za Liverpool zisk ušatého poháru

Dnes je 18leté výročí od historického obratu ve finále Ligy mistrů, ve kterém Liverpool otočil třígólové manko a získal nad milánským favoritem pohár pro vítěze soutěže. V hlavní roli Vladimír Šmicer, který vykřesal krásným gólem naděje svého týmu a posledním kopem za Liverpool rozhodl o osudu utkání.

Publikováno

dne

Dnes je 18leté výročí od historického obratu ve finále Ligy mistrů, ve kterém Liverpool otočil třígólové manko a získal nad milánským favoritem pohár pro vítěze soutěže. V hlavní roli Vladimír Šmicer, který vykřesal krásným gólem naděje svého týmu a posledním kopem za Liverpool rozhodl o osudu utkání.

18 let od istanbulského finále LM, které se zapsalo do dějin soutěže

Psal se rok 2005 a Vladimír Šmicer si odkopával poslední sezonu v Liverpoolu. Šestiletá štace na Anfieldu byla u konce a český reprezentant mířil do Francie, kde se upsal klubu Girondins Bordeaux.

Liverpool skončil ligovou sezonu v Premier League na pátém místě zaručujícím účast v předkole Ligy mistrů. Nicméně na poli evropském to byla úplně jiná káva.

Tým Rafy Benitéze sice postoupil ze skupinové fáze Ligy mistrů až z druhého místa za Monacem. Ve vyřazovací fázi ale šlapal jeho mančaft jako hodinky a dostal se až do finále soutěže hraném na Olympijském stadionu v Istanbulu.

V tom se 25. května 2005 postavili milánskému AC, které bylo favoritem tohoto zápasu a chtělo si proti ostrovnímu soupeři spravit chuť po neúspěšném tažení za italským titulem.

Obrovskou stopu v něm zanechal Vladimír Šmicer

Přestože mělo finále nejprestižnější klubové soutěže českou stopu, málokdo si dokázal představit, že by se tolik dokázala projevit v samotném klání. Do utkání vstoupil sice od začátku utkání Milan Baroš, nebyl to ale on, který dramaticky ovlivnil průběh celého klání.

Bylo to až zranění Harryho Kewella, které z lavičky poslalo Vladimíra Šmicera na trávník již ve 23. minutě. Pro českého reprezentanta, který den před finále slavil své 32. narozeniny, to byl poslední zápas za Liverpool a zhostil se jej na výbornou.

Nutno však podotknout, že se jeho noc nerodila zrovna dvakrát snadno. Liverpool totiž po pouhých 50 vteřinách od začátku utkání prohrával po hlavičce Maldiniho. A když se ještě do konce prvního poločasu dvakrát trefil Crespo, vypadalo to na jasnou záležitost.

Jenomže Liverpool oné noci ještě neřekl poslední slovo a šachy trenéra Benitéze o poločasové přestávce přinesly kýžené ovoce. Šílená šestiminutovka se zapsala do historie soutěže tučným písmem a Liverpool dokázal po čtvrthodince druhého dějství vyrovnat.

Ten se krásnou brankou a vítěznou penaltou podílel na zisku ušatého poháru

Za zmínku stojí zejména branka Vladimíra Šmicera, který krásnou střelou zpoza vápna snížil na rozdíl jediné branky. Dal tak svému týmu potřebné sebevědomí k historickému obratu, nicméně jeho chvíle onoho večera ještě měla přijít.

Zápas šel totiž po bezbrankovém prodloužení k pokutovým kopům. Jejich hvězdou a hrdinou utkání se sice stal polský gólman Liverpoolu Jerzy Dudek, který vychytal zkušené milánské hráče a třemi chycenými penaltami dal svým spoluhráčům potřebnou jistotu.

Nesmazatelnou stopu v nich zanechal i Vladimír Šmicer, který završil noc kariéry, když si jej trenéři vybrali na předposlední penaltu. Svůj poslední kop za Liverpool český záložník zvládl na výbornou a právě jeho gól znamenal vítěznou branku svého týmu.

Vladimír Šmicer se tak společně s Milanem Barošem stali prvními Čechy, kterým se podařilo vyhrát ušatou trofej pro vítěze Ligy mistrů. A Šmicer zůstal dodnes jediným Čechem, který se gólově prosadil ve finálovém klání milionářské soutěže.

Zdroj: Eurofotbal, Livesport, Wikipedia, Twitter účty

Pokračovat ve čtení

Oblíbené