Spojte se s námi


Fotbal

Real Madrid chce přivést Mbappého s Haalandem už v příštím létě! Španělský gigant údajně vyčlenil stovky milionů na přestupy

Real Madrid podle vícero zdrojů údajně usiluje o zisk dvou aktuálně nejlepších útočníků planety. Stanou se Kylian Mbappé a Erling Haaland v budoucnu součástí Bílého baletu?

Publikováno

dne

Real Madrid podle vícero zdrojů údajně usiluje o zisk dvou aktuálně nejlepších útočníků planety. Stanou se Kylian Mbappé a Erling Haaland v budoucnu součástí Bílého baletu?

Real Madrid se v neúprosné říši fotbalových přestupů ukazuje jako síla odhodlaná přivést do svého týmu ty největší hvězdy. Podle španělského deníku AS, jehož informace cituje například Daily Mail nebo Eurosport, se tento velkoklub v létě pokusí přivést Kyliana Mbappého a Erlinga Haalanda.

Poslední zprávy totiž naznačují, že Real Madrid pečlivě strukturoval své finance a v rámci potenciálního rozpočtu na přestupy vyčlenil ohromujících 342 milionů liber. Tato částka má být rozdělena mezi solidní rezervy ve výši 111 milionů liber a až 231 milionů liber v zajištěných úvěrech.

Právě Diario AS, renomovaný španělský sportovní deník, podrobně popisuje strategické manévry Realu Madrid a hovoří o snížení ročních mzdových nákladů o 68 milionů liber ve srovnání s předchozím létem spolu s pozoruhodným 17% nárůstem celkových příjmů.

Tato finanční reorganizace tak připravila klub na to, aby na příštích několik let mohl pohodlně ubytovat jakoukoliv superhvězdu. Mbappé by navíc mohl přijít úplně zadarmo, pokud tedy ve francouzském velkoklubu nepodepíše prodloužení smlouvy.

Real Madrid by tím ušetřil a mohl se tedy soustředit pouze na Mbappého plat. Nicméně, sága ohledně jeho přestupu ke španělskému gigantovi trvá už nezdravě dlouho a pochopitelně tak ztrácí na důvěryhodnosti. I toto zatím spadá pouze pod spekulace.

Real Madrid chce přivést Mbappého s Haalandem, ale…

Oba hvězdní hráči jsou v současné době pro své kluby až nepředstavitelně důležití. I když tedy Real chce v příštím letním přestupovém okně přivést Mbappého s Haalandem, vzhledem ke složitostem si v tomto případě i gigant takového formátu ukousl příliš velké sousto.

Haaland je na fotbalovém trhu pochopitelně velice žádaným zbožím. Výstupní klauzule mu ale dláždí cestu k možnému odchodu. Zájem Realu Madrid o norského hráče je dlouhodobý. A je poznamenaný předchozími pokusy a onou výstupní klauzulí, která má být aktivována v nadcházejícím létě.

Haaland je však v Manchesteru City spokojený a rovněž hrát pod uznávaným koučem Pepem Guardiolou ho prý stále baví. Pro Real Madrid to tedy je a bude velmi tvrdý oříšek.

Zdroj: Diario AS, Daily Mail, Eurosport

Reklama

Oblíbené