Spojte se s námi


La Liga

Real Madrid by měl rekonstruovat Santiago Bernabeu

Publikováno

dne

Real Madrid dostal povolení od radnice města na to, aby mohl rekonstruovat svůj legendární stánek Santiago Bernabeu. Los Blancos už před čtyřmi a půl lety odhalili plán na to, jak má budoucí aréna vypadat.

 

Real má v plánu investovat 500 milionů liber, ale přitom bude kapacita stadionu o jednoho diváka menší. Hlavní změnou bude zbrusu nová venkovní kovová konstrukce a také se počítá s vybudováním hotelu. A to vše díky tomu, že se konečně dospělo k rozhodnutí o povolení k rekonstrukci.

Facelift Bernabeu by měl trvat pět let, ale klub v oficiálním prohlášení stanovil datum znovuotevření na říjen 2022. Kapacita jednoho z nejslavnějších fotbalových svatostánků by se ale měla o jedno místo snížit a to ze současných 80 243 sedadel na 80 242.

Odhalené obrázky také ukázaly, že bude nově přidána střecha a vzniknou i privátní lóže kolem celého hřiště. Real také bude muset zajistit zbourání nedalekého nákupního centra a parkoviště, aby zde měli fandové daleko více prostoru. Poslední velkou novinkou pak bude 360-ti stupňová obrazovka, která příznivcům klubu prohloubí zážitek z fotbalu.

Bernabeu bylo vybudováno v roce 1947 a novou tvář již potřebuje. Stejně tak, jako u rivala Bílého baletu Barcelony, která už také plánuje svůj Camp Nou zvelebit. Vše by mělo být hotovo do roku 2023.

Reklama

Oblíbené