Spojte se s námi


Liga mistrů

Rakitič složil velkou poklonu Buffonovi, jeho reakce byla dokonalá

Publikováno

dne

S nevšední nabídkou přišel středopolař FC Barcelona Ivan Rakitič za svým fotbalový soupeřem z Juventusu Turín, brankářem Gianluigi Buffonem.

Rakitič nabídl Buffonovi své místo na budoucím Mistrovství světa, jelikož Chorvati postoupili do Ruska a Italové ne.

Chorvatský reprezentant svoje gesto komentoval jako projevení úcty vůči 39leté brankářské legendě, která si mohla připsat rekordní šestý start na závěrečném turnaji MS, ale místenku do Ruska si nakonec v baráži na úkor Italů vybojovali Švédové.

„Buffon je unikát, hráč s velkým respektem u kohokoliv ve světovém fotbale. Jsem velmi smutný z toho, že nebude ještě jednou moct chytat na světovém šampionátu.

„Pokud by to bylo jen trochu možné, opravdu bych mu rád přenechal své místo,“ uvedl 29letý Ivan Rakitič před středečním soubojem Ligy mistrů Juventus Turín  – FC Barcelona.

Svoje chvalozpěvy neváhal i dále rozvinout: “Každé dítě, tvořící si svůj fotbalový tým, sáhne po Buffonovi jako brankáři. Když jsem ho viděl plakat po barážové odvetě proti Švédům, skutečně jsem mu chtěl říct, aby jel na šampionát místo mě.“

Podle AP Buffon za nabídku poděkoval a s trochou ironie na sociální sítí podotkl, že to není zrovna nejlepší nápad.

Mistr světa z roku 2006 a vícemistr Evropy 2012 Buffon po sezóně pravděpodobně ukončí svojí bohatou a úspěšnou kariéru. Tu reprezentační mu definitivně stopli Švédové postupem na MS 2018.

„Skutečně si nemyslím, že by jsem mohl nastoupit ve středu pole za Chorvatsko na mistrovství světa. Říkám to v dobrém, ale žerty bokem: tvoje slova jsou pro mě velkým darem. Děkuji a můj dres tě očekává,“ napsal Buffon Rakitičovi prostřednictvím twittru.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.