Spojte se s námi


Bundesliga

Raiola o Haalandovi: Udělá další krok, dost možná už toto léto. Odtajnil i kluby, kam zamíří

Kylian Mbappé a Erling Haaland, dvě největší mladé hvězdy světového fotbalu. A oba s největší pravděpodobností v létě změní působiště, bude tak zajímavé sledovat, kam zamíří. U norského snipera dal jeho agent Mino Raiola nápovědu, kam by mohl zamířit.

Publikováno

dne

Kylian Mbappé a Erling Haaland, dvě největší mladé hvězdy světového fotbalu. A oba s největší pravděpodobností v létě změní působiště, bude tak zajímavé sledovat, kam zamíří. U norského snipera dal jeho agent Mino Raiola nápovědu, kam by mohl zamířit.

Vzhledem k tomu, že u Mbappého je takřka jisté, že odejde do Realu Madrid, je Haaland to nejžhavější zboží na přestupovém trhu. Chce ho celá Evropa, týmům navíc napomáhá fakt, že norský útočník má ve smlouvě klauzuli na 75 milionů euro, což je za jeho kvality spíše almužna. Za normálních okolností by se jeho cena pohybovala mezi 175 – 200 miliony eur.

Na Haalanda stojí frontu několik velkoklubů, není snad tým, který by o něj neměl zájem. A přestup pravděpodobně opravdu přijde už toto léto, kdy se Haalandovi aktivuje výstupní klauzule.

„Může a udělá další krok. Bayern, Real Madrid, Barcelona, Manchester City, toto jsou velkokluby, kam může zamířit. Když jsme se stěhovali do Dortmundu, všichni jsme věděli, že tento krok přijde,“ uvedl v rozhovoru pro Sport 1 Haalandův agent Mino Raiola.

A kdy by k velkopřestupu mohlo dojít? Raiola by vše rád směřoval na konec této sezóny.

„Možná tohle léto, možná to další. Ale existuje velká pravděpodobnost, že Erling odejde toto léto. Uvidíme. Představíme klubům naší představu a oni nám řeknou tu svojí. Ale nebudeme dělat žádné rozhodnutí v zimě,“ vysvětluje situaci Raiola.

Haaland tak v létě, maximálně za rok, odejde za 75 milionů eur, kdyby jej však Borussia prodala před aktuální sezónou, dostala by ještě více peněz, nabídky dosahovaly až 150 milionů eur, třeba ta od Chelsea. Raiola však přístup Dortmundu respektuje.

„Přestup minulé léto by pro ně byl rozhodně ekonomicky výhodnější. Ale nechali si ho pro dobro klubu, pro fanoušky, pro tým a pro úspěch. Toto rozhodnutí hodně respektuji. V Dortmundu mají opravdu koule!“ říká jeden z nejlepších agentů na světě.

Hon na Haalanda tak začíná. Real Madrid chce vytvořit další verzi Galácticos, Manchester City zase hledá hrotového útočníka do svého propracovaného sytému. Bayern hledí do budoucna a snaží se s předstihem najít náhradu za 33letého Lewandowskiho, případně by oba střelci mohli hrát i spolu. Barcelona se kvůli svým finančním problémům těchto dostihů zřejmě neúčastní.

Zdroj: Marca, Sport 1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.