Spojte se s námi


Fortuna liga

Radoslav Kováč do Liberce? Slovan s ním údajně už počítá, trenér Kozel má severočeský klub po sezoně opustit

Radoslav Kováč si může vybírat. O progresivního českého kouče v současné době stojí několik klubů, přičemž mezi hlavní zájemce patří Baník Ostrava. Podle posledních zpráv s aktuálním trenérem Pardubic počítá Slovan Liberec.

Publikováno

dne

Radoslav Kováč si může vybírat. O progresivního českého kouče v současné době stojí několik klubů, přičemž mezi hlavní zájemce patří Baník Ostrava. Podle posledních zpráv s aktuálním trenérem Pardubic počítá Slovan Liberec.

Slovan Liberec má s novým majitelem velké plány do budoucna. Český podnikatel Ondřej Kania nedávno oficiálně převzal severočeský klub a už stačil podniknout první kroky.

Kania totiž jako nového sportovního ředitele jmenoval Thea Gebre Selassieho. Do klubu se také vrátil Jan Nezmar, a to konkrétně ve funkci generálního ředitele. Jednatřicetiletý podnikatel také oznámil hlavní cíle do budoucích let.

„Cílem je, aby v dalších letech Slovan hrál každý rok v předkolech evropských pohárů,“ prohlásil Kania v odpovědi fanouškům s tím, že by Liberec vrátil zpátky na vrchol a rád by svůj klub viděl také v Lize mistrů.

Mezi další cíle ale patří například také to, že by se Slovan neměl stát farmou pro nejlepší tuzemské kluby. „Klub se nebude každý půlrok zbavovat nejlepších hráčů. Naše cesta vede do Evropy,“ prohlásil Kania. Zároveň ale dodává, že hostování je někdy jedinou možností, jak kádru pomoci.

Kováč nakonec do Liberce?

Podle zpráv inFotbalu se další změny mají dotknout i postu trenéra. S novým projektem Slovanu je údajně spojován i kouč Radoslav Kováč, jenž má několik dalších zájemců, včetně Baníku Ostrava. Slezský klub se totiž po sezóně rozloučí s Pavlem Hapalem, Kováč by byl podle mnohých ideální volbou.

„Liberec připravuje vysoce atraktivní sportovní projekt, který se líbí nejen mnoha hráčům, ale i jejich agentům, trenérům nebo manažerům. Klub bude od základů překopán,“ hovoří jeden ze zdrojů serveru inFotbal.

„Kozel toto rozhodnutí akceptoval a je s ním smířený. Vedení Liberce mu vysvětlilo, že nový projekt chce nastavovat s novým koučem. A souviset s tím má i najímání nových analytiků, scoutů a dalších výkonnostních specialistů do struktur klubu. Bude to postupná, ale celková proměna Slovanu Liberec,“ uvádí také český fotbalový server.

Zdroj: Fortuna liga, inFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.