Spojte se s námi


Fortuna liga

Kováč zareagoval na množící se spekulace o odchodu do Baníku. Žádnou nabídku nemám, soustředím se na Pardubice

Radoslav Kováč působí na lavičce Pardubic od září roku 2022, přičemž od té doby už fanouškům českého fotbalu stihl ukázat svůj trenérský um. Aktuálně je však spojován s odchodem do Baníku nebo Viktorie Plzeň. Nynější lodivod Pardubic proto zareagoval na neustále se množící spekulace.

Publikováno

dne

Radoslav Kováč působí na lavičce Pardubic od září roku 2022, přičemž od té doby už fanouškům českého fotbalu stihl ukázat svůj trenérský um. Aktuálně je však spojován s odchodem do Baníku nebo Viktorie Plzeň. Nynější lodivod Pardubic proto zareagoval na neustále se množící spekulace.

S Pardubicemi totiž dokáže hrát pohledný fotbal a potrápit nejen co do rozpočtu mnohem větší kluby. Na úvod jarní části probíhajícího ročníku Fortuna ligy Pardubice dokonce vyhrály v Uherském Hradišti (2:1), poté si připsaly i jasné vítězství v Karviné (3:0).

Ačkoliv nemálo potrápily i Viktorii Plzeň nebo Baník Ostrava, z posledních čtyř zápasů nezískal aktuálně třináctý celek české nejvyšší soutěže ani bod.

Začalo se tak spekulovat o tom, zda by trenér Kováč nechtěl zamířit na prestižnější adresu. Respektive do klubu, který má ambici hrát pohárovou Evropu. O jeho služby zatím nejvíce projevovaly zájem tři kluby – Plzeň, Liberec a právě Baník.

Slezský klub navíc v nedávné době učinil zásadní rozhodnutí. Jeho současný kouč Pavel Hapal totiž nezahájí s klubem novou sezónu. Okamžitě se tak začalo spekulovat o tom, kdo po Hapalovi v Ostravě převezme trenérské žezlo.

Na základě posledních zpráv byl s touto adresu nejvíce skloňovaný právě Kováč. Aktuální lodivod pardubického celku se měl sejít s majitelem Baníku Václavem Brabcem, se kterým údajně probíral potenciální posily.

Kováč reaguje…

Na množící se spekulace ale nyní kouč Kováč zareagoval. Zmínil hlavně, že v Pardubicích má smlouvu do roku 2025 a na práci v současném působišti se stoprocentně soustředí. Podobně také hovoří sportovní ředitel klubu Vít Zavřel.

„Jsem v pravidelném kontaktu s řadou lidí v českém fotbalu, tak to bylo vždy. Volají mi funkcionáři různých klubů, pochopitelně že někteří se ptají na mou trenérskou pozici a vize do budoucna,“ řekl Kováč v rozhovoru pro klubový web.

„To je pro mě klíčová věc. Mám v Pardubicích platnou smlouvu a s realizačním týmem máme rozdělanou práci, na kterou se stoprocentně soustředíme. Žádnou konkrétní nabídku na stole nemám, a pokud někdo rozvíjí podobné teorie, je to velmi neuctivé k mým trenérským kolegům. A k nim já chovám bez výjimky velký respekt,“ dodal.

Zdroj: Fortuna liga, FK Pardubice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.