Reklama

Radek Příhoda: Od Součka to byl nešťastný moment. Zrušení trestu si dovedu představit

V sobotním zápase Fulhamu s West Hamem United viděl Tomáš Souček červenou kartu, o které se hodně diskutovalo. Co na to říká bývalý rozhodčí Radek Příhoda?

Zdroj: whufc.com

V sobotním zápase s Fulhamem viděl Tomáš Souček vůbec první červenou kartu ve své profesionální kariéře.

Pětadvacetiletý reprezentant před rozehráním volného přímého kopu nešťastně udeřil Aleksandara Mitroviče loktem do obličeje a hlavní rozhodčí Mike Dean udělil Součkovi po zhlédnutí videa červenou kartu.

Ta byla ale hodně přísná a Tomáše Součka se tak ihned začaly zastávat hvězdy jako Gary Lineker nebo Jamie Carragher.

V dosavadním průběhu sezony byl přitom český záložník velmi slušný. Během 23 ligových zápasů obdržel pouze tři žluté karty, což je na defenzivního středopolaře velmi slušný počin.

Co si pak o sobotním incidentu myslí Radek Příhoda, který deset let figuroval na listině rozhodčích FIFA? „Myslím, že to byl hodně nešťastný moment a určitě se o něm bude ještě hovořit,“ řekl pro Ruik bývalý rozhodčí.

A měla by podle něj FA zrušit následný trest, jako to udělala v případě Poláka Jana Bednareka? Stoper Southamptonu byl shodou okolností vyloučen v minulém kole rovněž Mikem Deanem.

„Nejsem znalý disciplinárního řádu, ale může se to stát a dovedu si to představit,“ dodal Radek Příhoda.

West Ham už přitom v úterý čeká souboj s Manchesterem United v rámci FA Cupu a o 6 dní později pak ligový duel se Sheffieldem United.

Zdroj: transfermarkt.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Naprosto jednoznačná červená karta. Hráč je odpovědný za své ruce a protihráč si do něj nenaběhl, takže úder loktem v přerušené hře je červená.

  2. Když porovnám údery loktem při výskocích na hlavičkové souboje, za které se dávají max. žluté karty, tak Součkův loket nebyl určitě úmyslnější… prostě se chtěl jen vymanit z držení protihráče a setřást ho…

  3. Podle bolestivé grimasy Mitroviče, lze usoudit, že soupeř leží s těžkým otřesem mozku na JIP. I když někdo tvrdí, že hráč odpovídá za své ruce, je třeba potírat teatrálnost ještě více.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené