Spojte se s námi


Fotbal

PSG odmítá Mbappému vyplatit částku v hodnotě až 80 milionů eur

PSG přijde o svou největší hvězdu. Kylian Mbappé míří s největší pravděpodobností do Realu Madrid, kde si splní svůj dětský sen. Jeho odchod má však ve Francii nepříjemnou dohru, pařížský klub odmírá hráči vyplatit plat a bonusy. Konečná částka by se měla pohybovat kolem 80 milionů eur.

Publikováno

dne

PSG přijde o svou největší hvězdu. Kylian Mbappé míří s největší pravděpodobností do Realu Madrid, kde si splní svůj dětský sen. Jeho odchod má však ve Francii nepříjemnou dohru, pařížský klub odmírá hráči vyplatit plat a bonusy. Konečná částka by se měla pohybovat kolem 80 milionů eur.

Poslední pokusy o změnu názoru

Prezident klubu Nasser Al-Khelaifi nikdy nebyl spokojený s tím, že by měl Mbappé tým opustit bez jakékoliv finanční náhrady, přeci jen přišel za 180 milionů eur z Monaka a před pár lety dostal neskutečný věrnostní bonus za podepsání nové smlouvy. Katarský majitel tak ještě zkoušel změnit Francouzův názor.

Al-Khelaifi měl Mbappému říkat, že se nemůže přidat k největšímu rivalovi PSG, a ještě k tomu zadarmo. Real Madrid přitom nikdy nebyl největší rival Paříže, jelikož se v Lize mistrů mockrát nepotkali a kvalita týmů je naprosto nesrovnatelná, ať už teď, nebo v blízké minulosti.

Další frází, kterou měl prezident PSG pronést, bylo to, že velcí hráči jako Haaland nebo Bellingham odešli za poplatek, který jejich přechozím klubům pomohl. Každý fanoušek fotbalu ví, že by Al-Khelaifi nikdy nenechal Mbappého odejít za sumu jako Dortmund nechal Haalanda nebo Bellinghama. Francouzovi tak víceméně nezbylo nic jiného, než odejít po vypršení smlouvy.

Posledním pokusem měl být proslov, ve kterém Al-Khelaifi osvědčuje Mbappého z toho, že svým přestupem podporuje Superligu. Jak je známo, tak pro vznik Superligy jsou jen Barcelona a Real Madrid. PSG je jedním z klubů, které jsou vysloveně proti.

PSG dluží Mbappému 80 milionů eur

Jak se může stát, že klub neplatí hráči plat a naslibované bonusy? Buď klub nemá peníze, což samozřejmě nemůže být případ PSG, nebo jen neplatí na protest. Al-Khelaifi je rozzuřen z odchodu Mbappého a proto neposílá hráči slíbené peníze.

Francouzský deník L´Equipe uvádí, že by se suma měla po sečtení vyšplhat až na nějakých 80 milionů eur. Jen pro představu, Mbappé neobdržel nasmlouvaný bonus v únoru, kdy měl dostat peníze za postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Zároveň Francouz neobdržel svůj tradiční plat za měsíc duben, který činní nějakých 10 milionů eur.

Ve hře by měli být už Mbappého právníci, kteří řídí, aby hráč své peníze dostal. Z chování PSG je tak jasné, že francouzský útočník není ve svém současném klubu v milosti, ani přesto, že svůj odchod v roce 2022 o 2 roky odložil a v letošní sezoně pomohl do semifinále Ligy mistrů.

Zdroj: L´Equipe, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.