První vyhrání z kapsy vyhání. Sparta potřebuje navázat na výborný výkon i v derby

Sparta po delší odmlce udělala svým fanouškům velkou radost. Pohár je pro ni stěžejní soutěží, a tak je výhra 5:0 nad ostravským Baníkem ještě sladší. Zápas si zhodnotíme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

“5:0 je dobrej výsledek,” zpívali sparťanští příznivci při utkání. Baník přijel s plnou sestavou a formou za zády, zatímco Sparta potřebovala svým fanouškům odčinit předchozí nezdary.

A Spartě se podařilo téměř vše, na co sáhla. Jalový Baník nestíhal a nebyl týmu z Letné nebezpečným. Mohla za to i jistá obrana. Hancko si s průběhem jarních utkání upevňuje pozici číslo 1, Štetina sehrál velmi dobré utkání, které je důležité pro jeho psychiku.

Krajní obránci statečně podporovali útok, Martin Frýdek dokonce vstřelil i krásný gól. Na pravé straně nastupuje severská dvojice Vindheim – Karlsson. Na podzim nebyli příliš viditelní, při neúspěšných zápasech ale byli jednimi z nejlepších, což potvrdili i s Baníkem.

Střed zálohy byl bez Guélora Kangy a byl lepší, než dříve. I když Bořek Dočkal stále není ve své formě, ve druhém poločase se jeho výkon stupňoval. Je to snad znamení, že Kanga do derby zasáhne nejdříve ze střídačky?

Mnozí fanoušci chtěli Adama Hložka na hrotu, či na ofenzivním záložníkovi. Tam ho kouč Kotal první dva zápasy dal, bohužel ale nebyl tak viditelný, a proto tentokrát naskočil na levé záloze. Tam se mu zatím daří nejvíce.

Benjamin Tetteh je představitel zahazování šancí. Tentokrát mu bylo odpuštěno, dokonce vstřelil důležitý gól. Středeční večer může být pro Spartu dalším zápasem, který by jí mohl pomoci.

Nicméně nemůžeme zapomenout na to, že poslední vyhrání z kapsy vyhání. Takových zápasů nebylo málo, většinou záhy přišla prohra a hráči Sparty měli celé sebevědomí pryč.